LAJMI FUNDIT Nesër në “Shqip”/Dashamir Shehi: Ka ardhur koha që PD të paguajë kusuret...

Nesër në “Shqip”/Dashamir Shehi: Ka ardhur koha që PD të paguajë kusuret e 8 viteve

51
2
SHPËRNDAJE

Përfaqësuesi i së djathtës tradicionale, kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, bën një analizë në lidhje me situatën e këtij krahu të rëndësishëm politik. Në një intervistë për “Shqip”, Shehi deklaron se aktualisht, në PD ka shumë pak elementë të djathtë dhe se kjo parti e ka humbur shansin për të qenë një parti përfaqësuese e së djathtës shqiptare.

Nga ana tjetër, Shehi parashikon se zgjedhjet e vitit 2013 do të jenë koha kur PD-ja do të paguajë kusuret e saj dhe gabimet me qeverisjen, duke e quajtur këtë një proces normal në demokraci. Shehi gjen rastin t’i bëjë thirrje të gjitha partive në vend të investohen që tani, për të bërë ndryshime të rëndësishme në Kushtetutë, për të bërë atë që ai quan “rithemelimin e Republikës” sonë.

  • dashi

    Nuk i kuptoj keto llogarite qe ben Dashi dhe opozita shqiptare.E para,zgjedhje te ndershme sa te jete Sali Berisha nuk behen ne Shqiperi dhe kete e keni te sigurte,E dyta nuk kuptoni akoma se cfare demokracie eshte ndertuar ne Shqiperi,ku pushteti eshte teresisht ne diktatin e Sales,dhe ky eshte nje diktator demokracie,tipar i ri i diktaturave moderne,qe te lene te vetem flasesh,dhe kaq,sepse kudo te ankohesh,je i humbur.Edhe sikur Saliu te vjedhe vete kutine e votimit,ta filmoni,me ze dhe figure,gjykata do ta nxjerre te pafajshem(si Ilir Meten)besoj se ka shume Toma dhe Sashenka ne rradhe. MOS JETONI ME ILUZIONE SE NE SHQIPERI BEHEN ZGJEDHJE DEMOKRATIKE.DO JETE SHUME VONE NJE DITE MBAS ZGJEDHJEVE.DUHET TE GJENI SOLUCION TJETER,ME SALI BERISHEN NUK BEHEN ZGJEDHJE NORMALE.

  • Ligor Luarasi

    Zoti Shehi ka me shume se te drejte.Deri tani mekatet e tranzicionit i mesuan edhe kalamaqet jo pastaj te riturit qe i kushtojne kohen e duhur studimeve ne politiken allashqiptaromoniste.
    Do te thote qe “RITHMELIMI I REPUBLIKES ” eshte nje domozdoshmeri duke krasitur mekate e deritanishme por edhe pa lejuar mekate te reja te depertojne ne kete Republike te rithemeluar me metoda nga me te ndryshmet..