Kryesoret “Fiks Fare” zbulon lidhjet me familjen Berisha

“Fiks Fare” zbulon lidhjet me familjen Berisha

1668
33
SHPËRNDAJE

Zbardhet identiteti i plotë i 15 protestuesve që PD çoi te pallati i Hasan Bashës

Emisioni “Fiks Fare” zbulon identitetet e plota të 15 protestuesve që Partia Demokratike çoi te Pallati i Hasan Bashës. Nisur nga shkrimi i gazetës “Shqip”, emisioni “Fiks Fare” investigoi lidhur me personat që protestuan te Pallati i përfolur si i Linda Bashës, gruas së kryetarit të Partisë Socialiste, të cilët rezultojnë të jenë të afërm të familjes Berisha dhe drejtuesve të punonjësve të zonës. Protestuesit rezultojnë të jenë të gjithë punonjës të administratës.

Një grup personash kanë dalë ditën e premte para televizioneve, duke shprehur indinjatën për ndërtimin e kësaj godine, pallatit ku pronar është Hasan Basha, pasi sipas tyre, ishte prishur lulishtja. Por banorët e lagjes kanë kundërshtuar “protestuesit”, duke i kërkuar të largohen, pasi po gënjenin dhe po u binin në qafë pronarëve të ligjshëm. Qytetarët që bënë “protestën”, nuk ishin fare banorë të bllokut, madje as të lagjes, por kujdestarë të Qytetit Studenti, nëpunës të administratës, banorë në lagje të tjera, madje edhe njerëz me lidhje të afërta me Kryeministrin, familjen e tij dhe persona të afërt me pushtetin.

Njerëzit e mbledhur janë larguar menjëherë, por në orët e darkës, së datës 11 janar, nisën të zbuloheshin identitetet e “protestuesve”. Partia Demokratike ka dalë sërish në konferencë për shtyp, ka reaguar duke kërkuar transparencë për paratë që janë siguruar për të ndërtuar godinën.

11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 • Tani

  E cuditshme, shume mire qe nxorrt nje problem te tille sepse eshte metvertete neveritese.
  Por pse nuk ka nje shkrim nga kjo gazete e nderuar, si eshte ndertuar ky pallat, nga njerez qe jane te lidhur me politiken ,dhe aq me teper me kryeministrin e ardhshem, qe do te drejtoje kete vend. Kjo eshte nje tieter ceshtje akoma me e rendesishme per tu trajtuar.

  • mergim tari

   TANI
   SI ky pallat ne TIrane jane ndertuar shume. Ky pallat si shume te tjere ne Tirane jane me leje ndertimi, ne token e vet, i perket pronareve autoktone te atij vendi.

   Pas ketyre te dhenave qe duhet ti dish, ndoshta ti TANI duhet te beje pyetjen, se perse kjo kope njerezish dalin te protestojne kunder nje pallati me leje, kur mund te shkonin fare mire e te protestonin per qindra e ndoshta mijra pallate pa leje qe jane ndertuar ne TIrane.

 • Rrofeshate

  Gazeta Shqip a genjyer dhe Fiks Fare ka genjyer se paku ne nje rast.

 • emigranti

  Simbas jush ata qe punojne ne administrate nuk kane te drejte te protestojn??? Pastaj mire thot Tani, investigoni per pallatin pastaj konkludoni nese ishte apo jo e drejte protesta.

  • mergim tari

   Emigrant, pallati ishte me leje. Lexo me sipe komentin tim.

 • vlora kanina

  Po pse gjithe Konviktet PD-ja i administron? Kjo i thone te kesh dy b….. nje ta cash e nje ta mbash se te duhet per WC-ne qe quhet PD…

  • kadri

   perse haheni o te mjere , per ramen e berishen ato punet e tyre i kane per mbrekulli , nji gje eshte e sigurte rama qe te arije berishen do vjedhe 3 here me shume se grupi berisha , per te aritur ata , pra nese borxhi eshte 64 perqinde rama do ta coje 70 , keshtu qe nuk do kete me para as per akullore apo hamburger , keta trimat si xha hajua , lerini te cajne ndo nji dru, qe te blejne OPINGAT .tyng

 • LABI

  ROBET E SHPIS ATA QE VOTOJN E MBESHTESIN PD DHE PS ME RESPEKT NA LABERIA

  • Selam Musai ishte “Labe” I vuri Gjokesin Topit dhe Vdiqe,po si nuk u maruat o Trima?Te beshe politike ne Vitin 2013 eshte shume vezhetir po pate Gjake Shqiptari.Po te pyese une psikollogu:Sa eshte data atje te Ju o Zoti Labi,se keteu ne hamburg eshte Data 29.01.2013,se me duket se ke kalendare ARABE se ata jane TRIMA dhe vriten cdo Dite.I Dashure Pacinte po te jape nje keshille::Largohu nga Urejteja,shiko te dashuroshe ndonje Akullore,se mbeten shume Gra dhe Vajza Peqare(Se Trimat o Vdesin ose shkojne ne Burge) Me Respekte te madhe ishe gjaku i Juaje Shqipetare

  • Shqiptari

   Shqiperine e shqiptaret mund t`i nxjerre nga llumi i 20 vjeteve vetem AK-ja.Kushdo qe e ndjen veten shqiptar dhe i dhemb ky vend,te vetmen alternative qe ka sot jane Kuqezinjte.

 • k…

  Eshte nje realitet i hidhur dhe nje fatkeqesi e madhe qe ne
  Shqiperi nuk ekziston gazetaria investigative, dhe qe ne te kundert ekziston
  nje gazetari provokative si kjo e tipit Fix Fare (dhe jo vetem), e cila si nje
  çomange e frikshme dhe e rrezikshme ne doren Çakulit ka marre forme dhe
  permbajtje te ngjashme me strukturat e vjetra te

  ish-sigurimit qe siç dihet ishin mjeshtre te perkryera te provokimit te

  kundershtarit politik apo viktimes se rradhes.. Mund te qeshim me farefiksat ne

  play back, por nuk duhet harruar 21 janari, ku Fiksi luajti nje rol te dores se

  pare ne nxitjen e grushtit te deshtuar te shtetit duke publikuar materialin qe

  nuk i perkiste, pasi nuk ishte rregjistrim i tij, dhe qe nuk ka shpjeguar akoma

  se si i ra ne dore. Por mund te kujtojme edhe rastin e linçimit te z. Pango ku

  nje e punesuar tek Fiksi me rroge e shperblim, shtirej si e papune dhe rasti u

  raportua ne Fiks sikur Pango po flirtonte me nje te papune… por nuk dihet se si

  Fiksi shpetoi dhe nuk e pagoi gjoben e paligjshmerise, pasi fiksi noton i

  zhytur ne paligjshmeri dhe lufton ne krah te paligjshmerise.. Mund te qeshesh

  ne play back me pleibeket shqiptare te Fiksit edhe tani pasi Fiksi “investigoi”
  dhe beri zbulime te papara mbi origjinen, vendndodhjen, biografine, emrin e mbiemrin,
  madje edhe pseudonimin e punonjesve qe qendra vendos t’ju jape punonjesve
  te qytetit Studenti, punonjes te cilet gjate orarit te punes moren pjese ne nje
  miting kunder pallatit te paligjshem te Rames. Aq imadh dhe i rendesishem ishte
  ky zbulimi i trete i Fiksit mbi biografine e viktimave te fundit, saqe gjithçka
  Fiksi raportoi si zbulim, mund gjendej

  lehtesisht ne shtypin e shkruar te nje dite me pare te se majtes si tek

  Shekulli, Shqip, Sot etj…vetem se kete rradhe me shtremberimet perkatese
  “investigative”. Tani se fundmi eshte degjuar ja pa nje gezim te madh se
  z. Sequi dhe BE kane vendosur te ndajne çmime per gazetarine
  investigative, keshtu qe tani ne BE s’kane pse lodhen fare per t’i ndare keto çmime,
  pasi Fiksi eshte aty i gatshem, dhe mund t’ja japin pa hezitim Çakulit dhe
  farefiksave te tjere, pasi tani kane rastin qe se bashku me BE-ne te punojne
  per qellime shume te rendesishme si ky izbulimit te biografise se keqe te
  punonjesve te Qytetit Studenti. Keshtu pas shperblimit edhe gazetaret do te
  mund te shprehen akoma me lirshem, pa frike dhe me ze te larte dal vivo por
  edhe ne play back nese lind nevoja ashtu si BE dhe z Sequi e desherojne ne
  menyre qe punet te ecin ne Shqiperi ashtu si deri me tani kane ecur. Madje i
  keshilloj Farefiksit qe ashtu siç ka bere ne te shkuaren duke i ilustuar falas
  zbulimet dhe investigimet e veta me filma te realizmit socialist, te shkoje me
  perpara dhe ne te ardhmen ilustrimet t’i beje me filma te Hollivudit, sigurisht
  duke respektuar te drejten e autorit dmth duke paguar taksen…

  • Pena

   Ti more zoteri ke humbur kontrollin e vetes dhe nuk di se cfar flet.KLerkon gazetari investigative dhe ne te njejten kohe sulmon me mish e me shpirt “Fiks Fare”.Ty te vjen keq , edhe pse nuk ta shohim fytyren te perlotur,nuk te bejne fare pershtypje problemet qe trajtohen nga “Fiksi”,por u qan hallin te investiguarve.Ti qenke vertet nje mjeran per te qare hallin,se nuk po din se cfar kerkon…..,kjo ndoshta te vjen nga ajo se e pe fytyren tende ketu ne keto foto. NDAJ KUJDES HERE TJETER,KUR SALIU U NXJERR ME LISTE NEPER PROTESTA BAJATE,QE VETEM TE PERBALTE KUNDERSHTARET POLITIKE.

   • k…

    Shoku Pena, here tjeter para se te shkruash flete-rrufe te tipit fiksfare si ky mesiper, lexoje me me vemendje komentin dhe mos dil nga tema.

   • Penda

    Penda

    Fiksi shoku , sulmon vetem te djathten qe kur Saimiri kandidoi per PS ne Poradec, i doli era!

 • Kastrioti

  O pede-istë, a nuk ka të drejtë Hasan Basha të ndërtojë në truallin e shtëpisë së vjetër një shtëpi të re me leje ,si çdo njeri tjetër?

  Apo vetëm ai nuk mund të ndërtojë as në truallin e vet, ndërsa argita dhe xeni e kanë të tyrin krejt territorin shqiptar (Shqipëria-feud i Berishajve të Viçidolit!)

  Dhe duhet të protestojnë kuksianët e Nokës , tropojanët e salehit dhe kosovarët e b.brovinës gjoja si banorë të lagjes ?!

  • gersi tr

   ke te drejte duhet te protestojne vetem ato nga kuci apo salaria e vlores se ato jane te forte se e kan gjoksin grope se ju be grope kur vune gryken e topit,

   • mergim tari

    Gersi,

    Nuk ka rendesi se kush proteston, qofte nga Tropoja, Gjirokasra etj. Rendesi ka qe protesta te jete e ndershme dhe te behet me zemer, ashtu sic u be ajo per armet kimike.
    Cinizmi nuk te ngre vlerat si njeri.

    Shqiptaret jane te gjithe shqiptare, me te mirat dhe te metat e tyre, pavaresisht DISA BASTARDEVE POLITIKE me SALI BERISHEN NE KRYE dhe KLYSHEVE TE TYRE qe jane perpjekur e perpiqen te na ndajne ne VERIORE dhe JUGORE.

    Ky eshte krimi me i madh qe keta NDYRESIRA jane perpjekur ti bejne popullit shqiptar, por pe fatin e tyre te keq thjesht populli ka qene i bashkuar si perhere dhe keta PISA i ka peshtyre gjithmone me gelbaze ne fytyre.

 • futja kot asgje e vertet o fix fare kot fare

  • Realist

   Po fiksi nuk mund te mendoje e veproje kukesisht qe ta kuptosh ti more palle kuksi

 • genti

  fiks fare eshte nje emision legenash dhe qe e drejtoin 2 pijanec.

  • Drejt

   Te ka verbuar urrejtja per problemet qe trajton “Fiks-Fare” dhe objektivitetin e tyre.Por nuk te ve faj,kur jeton ne mes te legenave,nuk gjen dot fjale tjeter.

 • Tirona

  hajde o Labi robt e shpis ku ti kesh o kucke labe. mos i shaj robt online you mother fucker. nga Tirona.

  • Shihu ne Pasqyre

   Do te pershtatej me shume jo “Tirona”,,por “Shpella e Vicidolit”

 • Shqiptari ne Europe

  Protesta ishte e pa drejte ,ne rradhe te pare keta persona nuk banojne aty,dhe se dyti jane rruget ligjore neqoftese ekziston ai shtet. Por kur shikon qe kane dale ne proteste persona te cilet nuk kane lidhje fare me ndertesen,atehere eshte e qarte qe kemi te bejme me MOSTREN sali berisha. Se si e ka ndertuar z.Basha shtepine e tij,atehere na duhet te shkaterrojme te gjithe ndertimet ne shqiperi,sepse pjesa me e madhe jane pa leje. Po ti kthehemi prishjes se nenkalimit tek zogu i zi ,u be vetem se aty ngjitur eshte nje pallat nga te PD-es . Vetem te vjen neveri se si akoma njerez u besojne ketyre matrapazeve. Po te ishte se kjo ndertese ishte pa leje ,policia ndertimore do ta kishte prishur 100%. Kjo behet vetem per te sulmuar opoziten dhe kryetarin e saj.

 • adolf

  xhelozi e kryemtnistri te tanishem s . Berisha … kunder kryeministrit te ardhshem…. e. rama …..pse ziheni o te uruar ti sali nuk ke shtepi zotit faleminderit ti thuash qe te ndimojne femiijte .na thuaj o berish fle te dhendri APO te zeni .. je per gjynah…. aty kushton shume metri katror,,,… shyqyr zeni dhe gita, si zheni qe jane me Firma private te kane plotesuar kushtet..per banim . lere rehat kolegun tend ramen 12 vjet kryetar bashkie sot e kesaj dite banon me qira . e dime kundershtare jeni ..per koken tuaj mos u grindni,, qe te dy pa shtepi jeni —me sinqeritet qe te dy na dhimbseni…. ah moj kasolle ku na mblodhe…..

 • k…

  Tani ka ardhur nje rast i arte per farefiksat pasi ne Qytetin Studenti, qytet ku fiksi pat hulumtuar, drejtoresha rilindase e Rames ju ka shperndare disa punonjesve te ketij qyteti si pastrues, roje e administratore etj, nje shkrese bazuar ne nenin 144 te kodit te punes, nen ku flitet vetem per proceduren e zgjidhjes se kontrates se punes dmth per pushimin e tyre nga puna. Ne fakt vete shkresa ka tjeter permbajtje nga neni te cilit i referohet, por me drejtoreshen e re ka shume xhevahire per fiksin, ndersa margaritari ne kete gjerdan eshte pikerisht kjo shkrese ku pasi punonjesi lajmerohet per pushim nga puna, ne fund te saj behet urimi :”pune te mbare”. Kjo shkrese, perveçse dhurate e qeverise Rama per individet per te cilet eshte shprehur i ndjeshem, eshte nje rezultat edhe i fiksit qe prej kur pat bere “zbulimin” e identitett dhe adresave te shtepise se punonjesve te ketij qyteti te cilet drejtoria e meparshme i dergoi pa i pyetur e lajmeruar te protestonin para pallatit te paligjshem te Rames.

  • Gregor Lato

   Tani, me e forta eshte, se jo vetem nuk jane larguar, por shumica e tyre jane ngritur ne pergjegjesi nga drejtoresha e re. Jane bere drejtore e drejtoresha, ne sektoret kyc te ndermarjes, ndersa ata te Rilindjes se Rames, i kujtojne edhe ata si pjesetare te rilindjes dhe nuk dine gje c’ka bere drejtoresha e tyre, te cilen e ka caktuar Edi Rama. Eshte bere nje rrumpalle e madhe ne qytetin Studenti qe nuk merret vesh e para me te dytet, zv.drejtoret e ndermarrjes, te cilet kjo drejtoreshe nuk i pyet fare, duket qe kete e ka rekomanduar PD ne ate detyre.Po te shkoje perseri Fiksi atje, ka per te nxjerre xhevahire te medha.

 • Wilhelm Dervishi

  bravo fiks NA KE BERE TE DITUR PER DISA TIPA QE NUK I NJIHJA ///DHE QE DUAN TE NA BEJNE PER BUDALLENJ /SHUME MIR E KENI BER QE I KENI DEMASKUAR ./HAJDUTAT ////DHE MOQ JA VENI VESHIN DISA PARTIZANE MAJTAS APO DJATHTAS //// CDO GAZETAR NE BOTE KA PER DETYRE TE NA INFORMOJE PER PER PISELLIQET E POLITIKANEVE …..DHE E BEJNE NE CDO VEND TE BOTES …VAZHDONI KESHTU DHE NA TREGONI PER CDO MAFIOZ TE KORRUPTUAR TE CDO LLOJ PARTIE ///KJO ESHTE PUNA E JUAJ DHE JU E BENI SHUME MIRE ////

 • Anti PS+PD=PPSH

  Toka asht e xanun jau them une jue!!! JU qe beni tifo per njerin apo tjetrin krah hani mut se qeras qeveri cilado qofte

 • Leonard Skendo

  Hahahahaha, tere njerez pa shtylle kurrizore, viktima te shpellarit, te tredhur nga trute ne pergjithesi po edhe HAJDUTE me menyrat e tyre,

 • Agimi

  Mergimtarit. Bravo, ajo eshte. Duhet ti heqim qafe kto ndyresira qe te shpetoje Shqiperia dhe populli shqiptare.

 • kujtimi itali

  qenka bere gjitha ai zbulim keta qenkan te gjithe, djali i xhaxhait,te tezes, te halles,kushurire e pare me njeri tjetrin te mbledhur te gjithe “rastesisht “tek mema partifamidemokkrratike. rastesi e gjalle, po te oushohen ke ta kurinjte e 1-2-3-4-5-6 brezave behet nami ne publik se jane perzene na puna njerez te pafajshem,dhe me teper “PROFESIONISTE NE HAPJEN DHE MBYLLJEN E DYERVE DHE TE DUSHEVE TE KONVIKTEVE.dhe jo anarshiste te partise demokratike.kjo tregon edhe nje here sesa i larte eshte profesionalizmi i ketyre personave sa perdoren si kavie nga nje grusht te pa skrupushish,bastardesh qe drejtojne ne postet e larta te ketij shteti…………

 • alfade

  Shkurt: keto foto tregojne horrat e Sali Fasllic Milloshit !?