Aktualitet Ishte dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë 43-vjeçari

Ishte dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë 43-vjeçari

88
SHPËRNDAJE

arrestohet i kerkuari per vrasjePolicia e Vlorës ka arrestuar një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Burime nga policia e Vlorës bëjnë me dije së është arrestuar shtetasi Arben Ahmetaj, 43 vjeç i cili akuzohet për shfrytëzim prostitucioni dhe ishte dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg nga gjykata e Venecias.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit të koduar ‘Start 2’, ku u bë e mundur vënia në pranga edhe e 4 personave të tjerë të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

27 shkurt 2013 (gazeta-Shqip.com)