Kryesoret 22 vjetori i PS Rama uron socialistët: Festa, pas fitores së madhe...

22 vjetori i PS Rama uron socialistët: Festa, pas fitores së madhe të 23 qershorit

69
33
SHPËRNDAJE

rama 2Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama uroi sot të gjithë simpatizantët e PS me rastin e 22-vjetorit të krijimit të kësaj force poltike.

Përmes një mesazhi në Facebook, kryesocialisti Rama thekson se kjo ditëlindje vjen në prag të një fitoreje të madhe për një kthesë historike për Shqipërinë.

Më tej Rama thekson se festa tradicionale e kësaj ditëlindjeje do të bëhet pas fitores së madhe të PS dhe “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, në zgjedhjet e 23 qershorit!

“Gëzuar ditëlindjen e PS gjithë anëtarëve të familjes sonë politike.

Kjo ditëlindje na gjen në prag të një fitoreje të madhe për një kthesë historike për Shqipërinë.

Le ta festojmë aty ku ndodhet secili, në fushën e betejës zgjedhore mes Rrënimit dhe Rilindjes. Le të urojmë njëri-tjetrin thjesht Gëzuar, me krenarinë që jemi në anën e Rilindjes e jo të Rrënimit.

Në fund të fundit, krenaria e të qenit në këtë parti buron më së pari prej të qenit të PS në krahun e duhur të historisë së shqiptarëve qysh në lindjen e saj.

Gëzuar miq e shokë, vajza, djem, gra e burra, pa dallim krahine e feje, që i jepni përditë jetë dhe energji kësaj familjeje të madhe!

Festën tradicionale të kësaj ditëlindjeje do ta bëjmë pas fitores së madhe të PS dhe “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, në zgjedhjet e 23 qershorit!

Deri atëherë le të luftojmë për çdo votë, shtëpi më shtëpi, zemër më zemër, në çdo cep të Shqipërisë që duam të rilindim!” shkruan Rama

12 qershor 2013 (gazeta-Shqip.com)

 • Idi

  kjo eshte festa e pare edhe pak vjen festa e dyte
  fitorja eshte afer
  shqipetaret duan rilindje dhe edi rama se bashku me partine socialiste do e sjellin me 23 qershor
  FITORE PS FITORE NR29!

 • dijana

  krenar per gjithshka qe keni bere gjithe keto kohe,krenar
  per ju per njerezit qe po punojne per
  ju,krenar per autobusin tuaj qe ju nderron ne njerez urban e me social.nuk kemi
  nevoje per tangerllik.sot me shume se kurre duhet te jeni afer popullit e ti
  tregoni njerezve se i doni e se do te qendroni me ta kurdohere.

 • maksi

  Gezuar te gjithe Shqipetaret ( RILINDASIT) dhe i urojm PS nje jete sa em te gjate ne pushtet dhe me nisjen e madhe me 23 qeshor duke mo u ndalu para asnje pengese !
  Me arrdhjen e PS ne pushtet cdo gje do jete me mire dhe te
  gjithe do kemi fatin te RILINDIM !! Do jemi tamam nje popull i lire dhe me
  mundesi shuuum t emedhaja te arrisim vendet e tjera fqinje dhe me nje periudhe
  8 vjecare ne qeverisjen e PS mund ti kalojm dhe te jemi me nje ekonomi shuuum
  te madhe dhe t emire !! BOll PD se na e nxiu jeten duke na mashtruar me
  premtime te errta dhe qe nuk realizohen

 • Idi

  ju jeni krenaria jone zoti rama! fat dhe mbaresi ne zgjedhjet e 23 qershorit! do fitojme duke treguar kush eshte me i miri si dhe do ia kthejme buzeqeshjen e humbur shume personave ne shqiperi! SHPRESE, BESIM DHE KRENARI PER RILINDJEN!!!

 • dilan

  une
  kete 23 qershor nuk do te votoj per nje njeri qe di te thote vetem fjalen
  rruge.nuk do te votoj per ju sepse ju keni vetem llafe.nuk do te votoj per ju
  sepse ju nuk perfaqesoni asnje nga te afermit e mi.nuk do te votoj per ju per
  te 4 ata te pafajshem qe vrave me duart e tua.nuk do te votoj per ju sepse e
  mbani pushtetin me dhune dhe me presion.nuk do te votoj per ju sepse ju akoma
  nuk e dini cfare eshte demokracia.FITORE RILINDJA.jemi te gjithe me ju.

 • Landi

  Nje dite e shenuar per te gjithe socialistet eshte dita e sotshme, por kjo dite do festihet ne 23 qeshor, diten kur PS do arrije te korri nje superfitore kunder PD. FITORE.

 • Arbeni

  Si sot para 22 viteve filloi rrugetimi i PS ne politiken shqiptare, po keshtu si sot e 11 dite do rifilloje RILINDJA E NJE KOMBI, i cili eshte rrenuar nga dora e qeveritareve te korruptuar.

 • POLI

  RILINDJE …FITORE…cdo dite na rritet besimi per partine socialiste dhe prurjet qe ka, kjo nuk eshte nje fushat kjo eshte nje feste per te gjithe ne, fitorja eshet e sigurt, faleminderi te gjiteh antereve te ps qe ne themelimin e saj GEZUAR

 • ADA

  KRENARE PER PS DHE LIDERIN TONE Festën
  tradicionale të kësaj ditëlindjeje do ta bëjmë pas fitores së madhe të PS dhe
  “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, në zgjedhjet e 23 qershorit! Deri atëherë
  le të luftojmë për çdo votë, shtëpi më shtëpi, zemër më zemër, në çdo cep të
  Shqipërisë që duam të rilindim, deri
  atehere te punojme per te dhe vendin
  fitore

 • keno

  Thjeshte pak gjera po them dhe shpresoj qe e tere shqiperia ta kete kuptuar se kush eshte ne vertet saliu gjak piresi :3 kg miell, oriz, sheqer, vaj e makarona ne kembim te votes!
  Kjo eshte oferta Gazmend Dibres, Drejtor i Burgjeve e njeheri kandidat i
  Gjyshit me antiplumb. Kjo eshte mrekullia ekonomike e pushtetit te Gjyshit: i
  zhyti njerezit ne mjerim e papunesi e ka fytyre t’u kerkojne voten ne kembim te
  bukes se gojes! Turp!
  Ja kush eshte saliu dhe i them tere njerzve mblidhuni me RILINDJE dhe ta festojm te gjithe sebashku me 23 qeshor fitoren

 • sonila

  Krenare per PS qe vendos ceshtjen e kauzes kombetare para interesave personale, para qejfeve sepse s’mund te beje si saliu dhe jozefina, qe Shqiperia digjen e ata kridhen. Por ne kohe kur shqiptaret jane ne nevoje, ne krize, s’mund te behen festa te tilla.
  Fitorja e zgjedhjeve te 23 qershorit, pastaj do te vijne te gjitha.

 • OLI

  KEMEI NJE FITORE TE SIGURT KEMI NJE PARTI NE 22 VJETORIN E THEMELIMIT TE SAJ, KEMI NJE KONTRIBUT TE PACMUAR TE KESAJ PARTIE PER SHQIPERINE ME NJERZ SERIOZ DHE DINJITOZ URIME

 • OLINDA

  GEZUAR
  FESTENE E PS DHE TE GJITHE PER NJE QELLIM TE BASHKUAR PER TI DHENE VENDIT ,
  SHQIPERIS TONE TE DASHUR KRENARI, PUNESIM, MIREQENIE DHE INTEGRIM, NE KEMI
  ZGJEDHUR RRUGEN TONE FITORE HISTORIKE, NJE FALENDERIM PER TE GJITHE ATA QE KANE
  DHENE KONTRIBUTIN E TYRE NE PS

 • ARSI

  PO DHE KJO FUSHAT ZOTI RAMA ESHTE NJE FESTE QE DO TE PERFUNDOJ NE FITOREN HISTORIKE TE PARTIS SOCIALISTE DHE CDO KONTRIBUESI DHE PJESTARI APO ISH PJESTARI I THEMI FALEMINDERIT

 • YMER

  SEPSE NJE LIDER MBETE LIDER Gëzuar miq e
  shokë, vajza, djem, gra e burra, pa dallim krahine e feje, që i jepni përditë
  jetë dhe energji kësaj familjeje të madhe! si mos te jemi krenar per ps dhe
  liderin e saj kur ai po ben te pamunduren per ti thene stop ndarjes veri jug
  urime

 • MERITA

  krenar te
  gjithe per partine socialiste qe gjithmon ka qene e hapur dhe transparente , ne kerkim te se
  drejtes dhe mireqenies, ne ndihem te qytetarei pa dallim partiak dhe etnik, edi
  rama krenar qe je nje lider sot i ps , falenderime per at aqe sjane pjese e saj
  po kane dhene ndihmesen e tyre

 • flogerti

  Krenar per gjithcka PS po ben ne sherbim te popullit. Eshte partia e te gjtiheve padyshim e jo e familjes se pushtetit. Eshte treguar ngahera. Solidare e humane ngahera. Ky do jete dhe viti qe do afirmohet si pastia me mbeshtetje absolute

 • dea

  Gezuar festen per te gjithe shqiptaret e majte, pwer te gjithe ata qe i kane dhene force dhe shprese kesaj foce politike gjajte gjithe kohes, per te gjtihe ata burra e gra te palodhur qe kane puneuar per ti dhene PS forcen e Rilindjes

 • arsi

  Do te luftojme m zemer dhe me shpirt per ti fituar me drejtesi zgjedhjet e 23 Qershorit qe te festojme me 24 festen e PS me nje dhurate fantastike…Firoren e zgjedhjeve….RILNDJE

 • kevi

  Sot eshte nje feste per te gjtie ata qe me zemer dhe me shpirt jane te majte dhe besojne tek e majta shqwiptare si nje force e madhe qe do te Rilinde shqiperin me 23 Qershor. Voto numrin 29 qe ta nderrojme faqen e historis per shqiperin tone te perbashket.

 • kevi

  Sot ndjehet krenare cdo shqiptare i zakonshem per partin socialiste dhe per gjtihcka qe kjo parti ben per shqiptaret, per te ardhmen e tyre, ndaj voto skuadren e Rilindjes qe festa te mos mbaroi kurre.

 • kevi

  Nje feste e jashtezakonshme e pret te majten shqiptare, PS dhe te gjtihe popullin me 24 Qershor kur bashke me 22 vjetorine PS do te festohet edhe fitorja historike e 23 Qershorit…Rilindje per shqiperin qe duam, per shqiperin qe meritojme.

 • ergi

  Sot ne 22 vjetorin e Ps-se te gjithe bashkmoshataret e mi 22 vjecar kane mundesine dhe detyrimin te ri-sjellin demokracine ne Shqiperi pas 22 vitesh!Rilindje per shqiperine dhe per shqiptaret

 • albana

  sot ne 22 vjetorin e ps rilidnja eshte me afer se kurre dhe kjo do arrihet ndepermjet politikes programore qe ka pergatitur ps dhe jo npermjet luftes akoma per te vjedhur vota sic ben saliu akoma

 • elda

  socialiste do festojne 22 vjetorin me fitore te madhe me fitore spektakolare ne 23 qershor dhe kjo eshte parita qe ne duam kjo eshte parita qe do ndryshoje shqiperine paas shume vitesh rrenim

 • sami

  per cdo socialist kjo dite e shenuar e feston ne nej fushat emjaft te ngjeshur qe eshte per jete a vdekje per demokracine ne shqiperi dhe duhet me pa tjeter ti fitoje kete zgjehdje sepse varet e ardhmja e shqiperise

 • vini

  partia socialist ene kete vit jubile do e ndryshoje shqiperine dh edo e rilidne ate pa asnje fyshim ndaj shqiperia dhe shqipatret kesaj here duhet dhe do ti besojen asaj pa as me te voglin dyshim ne besimin e rilindjes

 • flori

  prandja te gjithe ne 23 qerhsor duhet t embeshtesim partine socialist edh eedi ramen si e vetmja alternative per rilindjen e vendit dhe per te sjellur demokracine e munguar ne shqiperi prej kohesh

 • florivisi

  eshte e turpshme q efatos nano ben deklarata te tilla kundra partise socialsite dhe q ei ruon humbjen asaj por ne fakt do dnodhe e kundeta 22 vjetori do festohet me fitore sektakolare ne 23 qerhsor

 • drini

  parita socilsaiste dhe cdo socialsit edenon rende keto akte te shemutara qe i thote goja e zotit nano sepse ajo meriton ti fitoje keto zgjehdje ne ket evit jubile dh edite kritike te shqiperise dhe jo te urohen nga ai per humbje

 • drini

  ne kete vit kaq te rendesishem partia scoialist ei ak te fituara zgjehdjet sepse ka dhene nje kontribut t emadh per arritjen e ksaj fitore duke bere nje opozite te shklqyer me nje program madhor

 • lela

  ne kete vit kaq te rendesishem partia scoialist ei ak te fituara zgjehdjet sepse ka dhene nje kontribut t emadh per arritjen e ksaj fitore duke bere nje opozite te shklqyer me nje program madhor…

 • eva

  zgjedhjet jane ne doren tone dhe zgjehdjet ne do i fitojme sepse kemi nje alternaitve te qarte sepse kemi nje alternative te shkelqyer per qyetarin e jo genejshtar pa fund sic ben slaiu dhe qeveria e tij