Aktualitet Tiranë, shpërthim me eksploziv, dëmtohen tre automjete 

Tiranë, shpërthim me eksploziv, dëmtohen tre automjete 

2693
SHPËRNDAJE

shperthimi_8Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Tiranë. Ngjarja është regjistruar rreth orës  03:40, në rrugën “Ali Baushi”.

Si pasojë e shpërthimit, janë dëmtuar xhamat e tre mjeteve të parkuar. Në vendin e ngjarjes shkua forca të shumta policie për të nisur hetimet.

Ende nuk dihet se kish ishte objektivi i sulmit, por po punohet për identifikimin dhe zbardhjen e ngjarjes.

14 gusht 2015 (gazeta-Shqip.com)