Aktualitet Vidhin pacientët në spital, në pranga tre xhepistët

Vidhin pacientët në spital, në pranga tre xhepistët

571
SHPËRNDAJE

qsut1Vidhin qytetarët që qëndronin në radhë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Tiranë , arrestohen tre persona. Në pranga kanë rënë Fokus Fidani, Dhurata Kurti dhe Viktor Dedja.

Arrestimi është bërë në kuadër të operacionit të koduar “Xhepisti”, nga Komisariati Nr. 4., pas denoncimeve të shumta.  Ata vinin çdo ditë nga Elbasani dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin vidhnin portofolat e pacientëve apo familjarëve të këtyre të fundit.

15 gusht 2015 (gazeta-Shqip.com)