Aktualitet Vrau punonjësin e policisë në ’97, arrestohet 40-vjeçari

Vrau punonjësin e policisë në ’97, arrestohet 40-vjeçari

1710
SHPËRNDAJE

rinas gila foto e bukur_1Vrau një efektiv policie në vitin 1997, arrestohet në Rinas, 40-vjeçari. Besnik Coka është arrestuar në sajë të operacionit të koduar “Kurthi”. Ai është dënuar nga gjykata e Dibrës me 25 vjet burg për vrasjen e efektivit.

Në momentin e arrestimit, Coka ishte duke u larguar drejt Anglisë, teksa dispononte dokumente të rregullta angleze me emrin kosovar, Besnik Morina

Ngjarja ka ndodhur më 25 gusht të 1997, ku në bashkëpunim me shtetasit  B. L dhe Z. L, kanë vrarë me armë zjarri punonjësin e policisë, Miftar Krrashi, në fshatin Arras.

15 gusht 2015 (gazeta-Shqip.com)