Sociale Veliaj: 5 cm dëborë në Tiranë, kufizoni shpejtësinë

Veliaj: 5 cm dëborë në Tiranë, kufizoni shpejtësinë

216
SHPËRNDAJE

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj bëri me dije se trashësia e borës arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Veliaj bëri thirrje për kujdesja në lëvizje dhe të kufizohet shpejtësia e qarkullimit me makinë.

“Në Tiranë 5cm deborë, por më shumë reshje në zonat rurale. Nata e ftohtë me temperatura nën zero. Nata dhe mëngjesi do kenë ngrica në rrugë dhe trotuare. Bashkia e Tiranës ka mbi 1200 veta në terren. Ju lutemi të tregoni kujdes në levizje, kufizoni shpjetesinë”, tha Veliaj.

11 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)