Extra Kuriozitete Maçoku më i veçantë në botë, një zemër në gjoksin e tij

Maçoku më i veçantë në botë, një zemër në gjoksin e tij

795
SHPËRNDAJE

Një maçok i vetmuar, me një zemër të madhe në gjoksin e tij ka gjetur më në fund në shtëpi të re pikërisht në vigjilje të Shën Valentinit. Kotelja Tommy Tucker, u gjet duke mjaullirë jashtë zyrës së një agjencie të pasurive nga stafi, i cili u kujdes për kotelen dhe i jepte për të ngrënë.

Maçoku filloi që të shkonte aty çdo ditë për darkën e tij.  Me pas, kaloi në nën kujdesin e shoqatës së mbrojtjes së kafshëve dhe kjo e fundit i gjeti një pronar. Bobbie Bajwa, tha se kotelja është shumë e dashur dhe ai tani ka nisur që të shtojë në peshë.

13 shkurt 2017 (gazeta-Shqip.com)