Extra Horoskopi Horoskopi – 16 shkurt 2017

Horoskopi – 16 shkurt 2017

10993
SHPËRNDAJE

Dashi

Ka ardhur koha që të pranoni në mënyrë direkt planet tuaja ku nuk do të mungojnë as shpërblimet. Duhet që të përpiqeni të bëni më shumë që të arrini në projektin tuaj.

Demi

Nuk është koha që të hezitoni. I keni të gjitha elementët në në dispozicion, kështu që suksesin do ta keni të garantuar. Në aspektin afektiv mundohuni t’i bëni partnerit ndonjë surprizë.

Binjakët

Keni sakrifikuar shumë për disa gjëra. Por, ka ardhur koha që ta kuptoni se sa i rëndësishëm jeni si në familje ashtu edhe jashtë saj.

Gaforrja

Do të keni aftësi të mëdha për të tërhequr të tjerët pas vetes. Ka ardhur koha që të krahasoni sa më shumë punën tuaj me rivalët. Në planin afektiv do të kaloni një mbrëmje të këndshme sot.

Luani

Papritur rutina e juaj ditore do të prishet. Gjërat e reja do të fillojnë që nga sot dhe projektet e tuaja do të jenë në anën e juaj. Një këshillë: mos u influenconi nga të tjerët.

Virgjëresha

Besoni më shumë  tek vizionet tuaja. Jini vetvetja dhe do ia dilni mbanë edhe për problemeve që keni. Partneri do të jetë një mbështetës mjaft pozitiv për angazhimet tuaja.

Peshorja

Më në fund do të arrini të rregulloni problemet tuaja. Në planin afektiv yjet ju këshillojnë t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit.

Akrepi

Dita sot ju ripërtërin fizikisht dhe ju jep dëshirën për t’u argëtuar. Fusha që ju favorizohet më shumë sot është ajo sentimentale, ndaj shfrytëzojeni këtë ditë.

Shigjetari 

Mbajini të ndara raportet profesionale nga jeta sentimentale. Dita për ata që janë vetëm “dhuron” një takim shumë interesant. Përfitoni nga rasti për të krijuar një miqësi të re.

Bricjapi 

Duhet të merrni në konsideratë të gjitha mundësitë që ju ofrohen, të vlerësoni anët pozitive dhe negative të situatave, si dhe të shmangni pengesat para se t’ju prishin punë.

Ujori

Duhet më shumë punë për të ecur përpara. Mos u tërhiqni nga vështirësitë që do ju dalin përpara, pasi vetëm kështu do të vini në jetë objektivat tuaja.

Peshqit

Duhet që t’i ndihmoni më shumë njerëzit të cilët kanë konflikte sot. Mos u ngutni në punë pasi mund të keni probleme, por shikojini gjërat me kujdes.