Aktualitet Operacioni “Fuqia”, sekuestrohen tritol dhe municione luftarake

Operacioni “Fuqia”, sekuestrohen tritol dhe municione luftarake

367
0
SHPËRNDAJE

Agjentë të policisë së Tiranës, në rrugë operative kanë finalizuar me sukses operacionin “Fuqia”, ku kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-Ylli Done, 38 vjeç, banues në Tepelenë ( i dënuar më parë)

Arrestimi i këtij shtetasi u bë në afërsi të Qendrës Tregtare “Casa Italia”.

Në cilësinë e provës materiale këtij shtetasi ju sekuestruan:

-45 kg tritol, (309 kallëpe)

– 5 copë eksploziv plastik

– 5 kuti me 500 kapesolla detonatore alumini

– 10 granata mbrojtëse

– 720 copë fishekë model 56.

– 10 ndezësa unifikues granatash

– 1 qese trasparente brenda të cilës iu gjet pluhur kafe me lëndë plasëse artizanale.

-Nje kovë plastike dhe dy çanta

– Dy qese të zeza dhe polipoleni të bardhë

– Një telefon celularë i markës “Nokia”

16 shkurt 2017 (gazeta-Shqip.com)