Kryesoret DASH: Të gjitha partitë në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje

DASH: Të gjitha partitë në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje

314
1
SHPËRNDAJE

Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Politike, Ambasador Thomas A. Shannon, u takua me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati, për të folur mbi interesat e përbashkëta në marrëdhëniet dypalëshe dhe në rajon.

Nënsekretari Shannon, thuhet në deklaratën e Departamentit të Shtetit, riafirmoi partneritetin e ngushtë midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, mbështetjen e fortë të SHBA ndaj përpjekjeve të Shqipërisë për reformën e gjyqësorit dhe angazhimin e përbashkët ndaj vlerave demokratike, sundimit të ligjit dhe respektimit të të drejtave të njeriut, raporton ‘Voa’.

Nënsekretari Shannon, thuhet në deklaratë, theksoi gjithashtu rëndësinë që të gjitha partitë politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

21 prill 2017 (gazeta-Shqip.com)

  • Fatmir

    Politikajt tane e mbajne veten historikisht per fanare ndriçues ne tere boten.Pranojne keshilla nga jashte vetem kur ju intereson.Ky mentalitet e ka bere qe Shqiperia jone, e bukur te jete ekonomikisht me e varfare ne Europe.