Sport Europa League: Ajaks-Lion dhe Selta-Man.Junajtid në gjysmëfinale

Europa League: Ajaks-Lion dhe Selta-Man.Junajtid në gjysmëfinale

128
SHPËRNDAJE

Pas shortit për gjysmëfinalet e Champions League, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe ai për gjysmëfinalet e Europa League, që ka vënë përballë njëra-tjetrës Ajaks-Lion, Selta Vigo-Mançester Junajtid.

Këto gjysmëfinale do të zhvillohen më 4 dhe 11 maj, ndërsa finalja do të zhvillohet në “Friends Arena” të Stokholmit më 24 maj.

21 prill 2017 (gazeta-Shqip.com)