Aktualitet Kishte të dashur shqiptar, babai grek vret vajzën me thikë

Kishte të dashur shqiptar, babai grek vret vajzën me thikë

1087
SHPËRNDAJE

Një 18-vjeçare greke është vrarë me thikë nga babai i saj për shkak të lidhjes që vajza kishte me një djalë shqiptar.

Sipas asaj që raportojnë mediat greke ngjarja e rëndë ka ndodhur në fillim të këtij muaji, ku pas 5 ditësh në koma 19-vjeçarja ka ndërruar jetë në spital. Nëna e vajzës ka rrëfyer ngjarjen e rëndë dhe ka kërkuar dënimin maksimal për bashkëshortin e saj.

 

Ngjarja fillimisht u deklarua si aksidentale, por më pas u zbulua se vajza kishte plagë me thikë, ndërsa babai i saj 55 vjeçar ishte përpjekur ta mbyste.

13 shtator 2017 (gazeta-Shqip.com)