Extra ShowBiz Kritika mbi memorialin e Lady D: Shumë i shëmtuar, është fyerje!

Kritika mbi memorialin e Lady D: Shumë i shëmtuar, është fyerje!

178
SHPËRNDAJE

Ka nga ata që e cilësojnë fyerje, të tjerë e marrin më lehtë dhe tallen me të; e sigurt është që memoriali floreal i qytetit Chesterfield për princeshën Diana ka vend për diskutim.

Vepra, siç shpjegon këshilli komunal i Chesterfield, është pjesë e celebrimeve që çdo vit qyteti i kushton princeshës dhe është e realizuar duke përdorur materiale natyrale dhe petale lulesh. Këtë vit, mesa duket fryti i punës së gjatë të 14 vullnetarëve nuk ka dalë edhe aq mirë.

13 shtator 2017 (gazeta-Shqip.com)