Sport Ja cilat janë 17 kombëtaret e kualifikuara për në Botëror

Ja cilat janë 17 kombëtaret e kualifikuara për në Botëror

453
SHPËRNDAJE

Botërori 2018 do të fillojë më 14 qershorin e ardhshëm në Rusi, por që tani Kupa e Botës ka nisur të marrë formë, pasi janë përcaktuar 17 nga 32 ekipet pjesëmarrëse. Në pritje të kombëtareve që do të shtohen nesër dhe pasnesër le të bëjmë një përmbledhje. Ja cilat janë skuadrat e kualifikuara…

Europa: Rusia (vendi organizator), Belgjika, Gjermania, Anglia, Polonia, Spanja, Islanda dhe Serbia.

Amerika e Jugut: Brazili

Azia: Iran, Japonia, Koreja e Jugut dhe Arabia Saudite

Afrika: Nigeri dhe Egjipt

Amerika e Veriut: Meksika dhe Kosta Rika

10 tetor 2017 (gazeta-Shqip.com)