Politikë Tahiri sulmon prokurorinë: Po bën politike me gjyqin e Shullazit

Tahiri sulmon prokurorinë: Po bën politike me gjyqin e Shullazit

321
SHPËRNDAJE

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri sulmon prokurorinë dhe e akuzon se po bën lojë duke e kthyer në politike  procesin  gjyqësor ndaj Emilijano Shullazit.

Në një postim në facebook Tahiri shkruan: -“Mirëprita thirrjen e Gjykatës për te dëshmuar. Keqardhje për lojën e Prokurorisë për te bere politike me një proces gjyqësor qe duhet te përfundoje me dënimin e kujtdo qe ka kërcënuar kandidatin për rektor.

Tahiri kishte një përgjigje dhe për kreun e PD-së, Lulzim Basha i cili doli në mbrojtje të Berishës. Keqardhje akoma më shumë për Lulezim Bashen qe me sulmet politike, po i bën nderin me te madh krimit”.

10 tetor 2017 (gazeta-Shqip.com)