Politikë Flamur Noka përjashtohent 10 ditë nga Kuvendi

Flamur Noka përjashtohent 10 ditë nga Kuvendi

201
SHPËRNDAJE

Byroja parlamentare e mbledhur pasditen e sotme vendosi përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga seancat e kuvendit . Vendimi u mor me 5 vota pro dhe 3 kundër. LSI votoi kundër përjashtimit të Nokës.

Vendimi për përjashtimin nga seancat për deputetit demokrat erdhi pas seancës së sotme ku Noka pa diskutimeve të ashpra në Kuvend nuk iu bind vendimit të kryeparlamentarit Ruçi për të lëshuar foltoren, edhe pas vendimit të këtij të fundit për ta përjashtuar nga seanca e sotme.

12 tetor 2017 (gazeta-Shqip.com)