Politikë Bushati e Kotzias, këngë e valle greke në Kretë

Bushati e Kotzias, këngë e valle greke në Kretë

728
SHPËRNDAJE

Dreka mes ministrave Bushati dhe Kotzias në Kretë duket se ka kaluar më së miri. Pas saj, ata janë pritur nga kryetari i Bashkisë së Lasithit, një lokalitet i ishullit, ku nuk kanë munguar dhe momentet e relaksit dhe vallet e kërcyera në sheshin “Europa”, natyrisht nën tingujt e muzikës greke.

Ministri Kotzias ka deklaruar se janë duke vijuar ende bisedimet  për integrimin e Shqipërisë në BE. Deklaratë kjo, që lë të kuptohet se çështjet mes dy vendeve janë gur themeli për rrugën europaine të vendit tonë.

11 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)