Botë Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, viktima dhe të...

Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, viktima dhe të plagosur

266
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në një shkollë fillore në Rancho Tehama në Kaliforni të SHBA-ve. Sipas mediave lokale, janë të paktën 5 viktima dhe shumë nxënës të tjerë janë plagosur.

Gjithnjë sipas mediave, mësohet se mes viktimave është edhe autori i dyshuar. Të plagosurit janë dërguar me helikopter në spitalet e zonës.

Mes të plagosurve është një fëmijë 2 vjeç, ndaj të cilit vrasësi qëlloi dy herë dhe një tjetër fëmijë i lënduar në këmbë. Në spital është transportuar edhe një 30-vjeçar, i qëlluar me armë zjarri.

Sipas një banori të qytezës, e cila numëron rreth 1.500 persona, zjarr ka hapur një fqinj i tij, i cili në kohët e fundit “ka qëlluar qindra e mijëra plumba me armë zjarri. E kishim thënë se ai tip ishte jashtë kontrollit dhe që herët a vonë do të ndodhte diçka”.

14 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)