Politikë Kryeprokurori, Rama, Bashës: Të flasim shqip për Shqipërinë

Kryeprokurori, Rama, Bashës: Të flasim shqip për Shqipërinë

202
SHPËRNDAJE

Në një kohë që në Komisionin e Ligjeve ka plasur debati për kryeprokurorin e ri mes mazhorancës dhe opozitës, kryeministri Rama në një postim në facebook fton kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën për bashkëpunim. Ku ndër të tjera kreu i qeverisë thotë se e kemi për detyrë nga shqiptarët.

Postimi

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën” – shkruan Rama.

7 dhjetor 2017 (Gazeta-Shqip.com)