Extra ShowBiz Gaz Paja mëson rastësisht se flet frëngjisht

Gaz Paja mëson rastësisht se flet frëngjisht

204
SHPËRNDAJE

Nëse publiku ishte mësuar ta dëgjonte më së shumti me dialektin nga jugu, madje jo pak herë edhe me një greqishte shumë të besueshme, kohët e fundit Gaz Paja ka mësuar se mund të flasë frëngjisht.

Këtë fakt ai nuk e besonte deri në momentin që bëri një udhëtim fantastik në Mauritani, në vigjilje të ndërrimit të viteve. Një shkëputje nga realiteti i ngarkuar me shumë punë, impenjime profesionale, padyshim edhe ‘thashetheme’ që jo pak herë e kanë vënë në shënjester. Aktori i shkëlqyer i humorit zgjodhi këtë vend shumë të preferuar nga turistët nga e gjithë bota për të festuar ardhjen e Vitit të Ri në një mënyrë shumë interesante.

Dhe në udhëtimin e tij 10 ditor Gaz Paja nuk ka munguar ta gjejë veten në shumë situata të bukura, por padyshim pjesa e tij e preferuar është kënga. Jo nga ato me iso që i ka trashëgim nga familja, por muzikë e zgjedhur franceze. I rrëmbyer nga atmosfera e shkëlqyer e momenteve festive Gazi nuk ka refuzuar të provojë të këndojë frëngjisht, edhe pse deri në atë moment që e pa veten në skenë, e dinte se frëngjishtja ishte gjuhë e huaj për të.

Ndoshta me rifillimin e sezonit të ri të Portokallisë në mars, mund të kemi ndonjë rol ku Gaz Paja të praktikojë frëngjishten.

13 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)