Sport Leipzig mposht Schalken dhe ngjitet në vendin e 2-të

Leipzig mposht Schalken dhe ngjitet në vendin e 2-të

44
SHPËRNDAJE

Leipzig fitoi duelin për vendin e dytë në Bundesligë pasi mundi bindshëm 3-1 Schalke 04 përpara tifozëve të saj. Vendasit madje shpërdoruan dhe një 11-metërsh me Augustin në të 37-tën përpara se Keita të kalonte në epërsi të tijtë në minutën e 41-të falë dhe një devijimi.

Në pjesën e dytë Schalke barazoi shifrat me një gol me kokë të Naldos, por në të 69-tën Werner shtyu për në rrjetë golin e 2-1, përpara se fitorja të vulosej nga Bruma që i dha vendin e dytë në klasifkim skuadrës së Hassenhuttl.

13 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)