Extra ShowBiz Sharon Stone: “Pas hemoragjisë në tru, jetoj për fëmijët e mi”

Sharon Stone: “Pas hemoragjisë në tru, jetoj për fëmijët e mi”

224
SHPËRNDAJE

Sharon Stone ka dhënë një intervistë ekskluzive të përjavshmes “Chi” vetëm pak ditë, pasi ajo kaloi vijën e finishit të 60 viteve.

“Një ditë unë dua që njerëzit të më kujtojnë si një nënë e madhe, më shumë sesa si një aktore e mirë. Më përpara kisha qëllime të mëdha, por tashmë nuk kam më. Unë jetoj nga dita në ditë, i kënaqem orëve të kaluara me fëmijët e mi dhe janë shumë e ëmbël me njerëzit rreth meje. Përpiqem të jem një person i mirë”, tha diva e kinematografisë botërore.

Birësimet – “Duke qenë se fati nuk më ka dhënë amësinë, unë përpiqem të jem një nënë e mirë për fëmijët e adoptuar. Në këtë mënyrë ndihmoj të tjerët. Ka shumë fëmijë në kërkim për një familje dhe besoj se adoptimi është zgjidhja e dytë më e madhe e Perëndisë… për të pasur fëmijë. Qenia njerëzore nuk është e përbërë nga ata që lind, por nga ata që e duan atë”, ka thënë aktorja, duke zbuluar një anë të fshehtë dhe intime të jetës së saj.

Drama – “Adoptimi i djalit tim të parë Roan dhe hemorragjia fatale në zonën e trurit, që më goditi, më ka ndihmuar mua”, rrëfeu Stone.

“Arteria vertebrale më ishte thyer shumë pranë qafës dhe gjaku kishte rrjedhur për njëmbëdhjetë ditë në tru dhe në disa zona të fytyrës. Për një kohë të shkurtër unë isha në jetën e përtejme dhe kjo përvojë e ka ndryshuar tërësisht jetën time dhe mënyrën time të të menduarit. Unë kam qenë tetë muaj në një krevat në spital, kam humbur kujtesën e shkurtër dhe afatgjatë. Unë kisha një paralizë në këmbë dhe isha e shurdhër në një vesh dhe pastaj burri im kërkoi divorcin”.

Forca për tu ringritur – Në vitin 2008 më pas ofendimi. “Ishi im ishte në gjendje të merrte kujdestarinë ekskluzive të djalit tonë. Arsyeja mund të përmblidhet në një fjali: ‘Nëna është një aktore me hemorragji në tru dhe ka luajtur role seksi në shumë filma. Kjo ishte e mjaftueshme për një gjyqtar. Ishte një goditje e tmerrshme nga e cila u gjeta vetëm me dy fëmijët e adoptuar, Laird dhe Quinn, dhe ata më dhanë fuqinë për t’u ringritur”.

Seksi në 60 vjet – “Unë kurrë nuk kam pasur një problem me lakuriqësinë”, tha diva, e cila po përjeton një lidhje romantike me sipërmarrësin italian Angelo Boffa, 19 vjet më të ri. “Unë e dua trupin tim, unë jam krenare për të dhe unë e gëzoj atë. Unë bëj çmos për të qëndruar e arsyeshme. Por të jesh seksi nuk është vetëm për të qenë e bukur. Sensualiteti vjen nga thellësia: vetëm gratë që ndjehen mirë me veten dhe janë të vetë-mjaftueshme mund të jenë seksi”, përfundoi Sharon.

13 mars 2018 (gazeta-Shqip.com)