Botë Përplasen dy avionë sportivë në Gjermani, dy të vdekur

Përplasen dy avionë sportivë në Gjermani, dy të vdekur

117
SHPËRNDAJE

Të paktën dy persona kanë vdekur nga përplasja e dy avionëve sportivë në qytetin gjerman të Schwaebisch Hall.

Policia citohet nga televizioni publik Swr, i cili raporton se nuk është e qartë nëse ka viktima nga incidenti. Dy avionët e përfshirë në ngjarje, për shkaqe akoma të paqarta, janë të tipit sportiv dhe përdoren për udhëtime të shkurtra lokale. Të dy ndodheshin pranë Wuerth Airport, gati për t’u ulur kur ka ndodhur përplasja.

16 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)