Sociale E premtja me diell, vranësira pasdite

E premtja me diell, vranësira pasdite

97
SHPËRNDAJE

Zonat veriore mbeten kryesisht me kthjellime për vranësira të herë pas hershme do të ketë në jug dhe pjesërisht në zonat qendrore.

Ndërsa pasditja sjell vranësira në të gjithë vendin, më të dendura në zonat jugore dhe juglindore. Era do fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi juglindor ndërsa në det dallgëzimi mbetet 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rritje me 2 gradë Celcius sjell mesdita, kryesisht në zonat Perëndimore.

18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)