Kryesoret Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)

Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)

782
SHPËRNDAJE

Ethet e gjysmëfinales së Kupës së Botës mes Anglisë dhe Kroacisë nuk kanë lënë pa prekur ehe liderët botërorë të cilët janë mbledhur në samitin e NATO-s që prej ditës së djeshme në Bruksel.

Kryeministrja e Anglisë, kancelarja Merkel, Presidenti dhe Ministri i Jashtëm turk dhe kryeministri Rama e kanë ndjekur minutën e fundit të ndeshjes përmes telefonit.

Pas përfundimit të ndeshjes, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike me batutën ironike “Po vjen në shtëpi”.

“Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor, e bëtë diçka për Ballkanin Perëndimor”, tha duke qeshur ai dhe duke marrë “falënderimet” nga May.

Pak minuta më vonë Rama ka postuar dhe një foto me Presidenten e Kroacisë, ku të dy ndajnë gëzimin për fitoren e skuadrës ballkanike.

Kroacia fitoi mbrëmë kundër Anglisë 2-1, me gola të Perisiç dhe Manxukiç në kohën shtesë.

Minuta e fundit… 😊

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 11. Juli 2018

12 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)