Extra Kuriozitete Indi, deputeti hyn në Parlament si Hitleri. Ja arsyeja

Indi, deputeti hyn në Parlament si Hitleri. Ja arsyeja

494
SHPËRNDAJE

Naramalli Sivaprasa, një deputet indian, nuk është i ri për iniciativat provokuese. Gjatë viteve, politikani është paraqitur në Parlament i veshur si një fermer, si një fetar dhe një grua, për të shprehur mospajtimin e tij mbi tema të ndryshme.

Sivaprasa në ditët e fundit ka shtuar një “figurë” në koleksionin e protestave të tij tepër origjinale, teksa ai hyri në Kuvend në Nju Delhi i veshur si Adolf Hitleri, për të shprehur kundërshtimin ndaj kryeministrit Narendra Modi Online.

I veshur me uniformën naziste, pajisje dhe mustaqe, deputeti donte t’i kërkonte qeverisë më shumë fonde për zhvillimin e zonës së Indisë jugore, Andhra Pradesh.

Sivaprasa tha se do të dërgojë një mesazh te Modi “që nuk ndjek shembullin e Hitlerit”, duke mos mbajtur premtimin e tij në territorin e burimeve të tjera. Partia “Desam Telugu” ka qenë në rrugën e duhur me shumicën e qeverisë për muaj dhe kohët e fundit ka parashtruar gjithashtu një mocion mosbesimi.

10 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)