Botë Pamje shokuese në Siri, fëmijët nxirren të traumatizuar nga rrënojat (Video)

Pamje shokuese në Siri, fëmijët nxirren të traumatizuar nga rrënojat (Video)

235
SHPËRNDAJE

Pamje tronditëse janë ato që po qarkullojnë në mediat ndërkombëtare nga sulmi i fundit shpërthyes në Siri, ku mbetën të vdekur 39 persona, mes tyre edhe 12 fëmijë.

Shpërthimi i fuqishëm shembi një ndërtesë në provincën e Idlibit, ndërsa në video shihen fëmijët duke u nxjerrë me vështirësi nga rrënojat e ndërtesës së rrafshuar.

 

Video që besohet të jetë nga qyteti Sarmada tregon shpëtuesit “helmetat e Bardha” në punë e sipër për të nxjerrë jashtë gërmadhave njerëz ende të gjallë dhe fëmijët duken të traumatizuar.

Provinca veri-perëndimore ku ndodhi sulmi është kryesisht e mbizotëruar nga rebelët dhe godina që u shkatërrua thuhet se përmbante municione që i përkasin një tregtari armësh.

12 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)