Politikë Ambasada kineze bashkon Metën, Ruçin dhe Bashën (Foto)

Ambasada kineze bashkon Metën, Ruçin dhe Bashën (Foto)

304
SHPËRNDAJE

Ambasada kineze në Tiranë zhvilloi këtë të premte një pritje ku të pranishëm ishin Presidenti i Republikës Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-Presidenti Bujar Nishani, si dhe një sërë personalitetesh publike.

Në ceremoninë e festimit të Festës Kombëtare të Kinës organizuar nga Ambasada kineze në Tiranë, u promovua libri “Kina, një Vështrim Shqiptar”.

21 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)