Sport Bolt nuk njeh limite, shënon dygolësh në miqësore (Video)

Bolt nuk njeh limite, shënon dygolësh në miqësore (Video)

80
SHPËRNDAJE

Usain Bolt kalon çdo limit. Atleti xhamajkan, pa dyshim më i miri në histori në garat e 100 dhe 200 metrave, por realizon ëndrrën e tij në futbollin profesionist. 32-vjeçari, realizoi dygolësh në miqësoren e zhvilluar mes Central Coast Mariners dhe South West United, ku u aktivizua titullar. Të dy golat i shënoi në pjesën e dytë. I pari, në fakt, ishte i denjë për “bomber” të vërtetë.

12 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)