Sport Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin

Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin

86
SHPËRNDAJE

Grupi F është më i forti këtë sezon të Europa League. Milan ka barazuar 1-1 me kryesuesit e Betis, ndërsa Olympiacos ka mposhtu Dudelange duke marrë vendin e dytë me pikët ë barabarta me Kuqezinjtë dhe një pikë më pak se Betis. Milan rrezikon kalimin në fazën tjetër pas barazimit në Spanjë.