Kryesoret Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

218
SHPËRNDAJE

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka triumfuar në “Grammy Awards”.

Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmimin “Grammy”. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, në të cilën ka garuar me këngën “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplon.

Gjithashtu Dua ka fituar edhe në kategorinë “Artistja më e mirë e re”, ku po garonte edhe Bebe Rexha.

Ndërsa u ngjit në skenën gjigande për të pranuar çmimet Dua tha: “Falenderoj fansat e mi që më lejuan të isha versioni më i mirë i vetes sime.”

Gazeta Shqip