Extra Kuriozitete Bëri mbjellje flokësh, vdes pacienti

Bëri mbjellje flokësh, vdes pacienti

5152
SHPËRNDAJE

Një i ri ka gjetur vdekjen pasi iu nënshtruar një transplanti flokësh. Viktimë ka mbetur Shraëan Kumar Choudhary nga India, i cili shkoi në një klinikë në Mumbai. I riu ka vdekur për shkak të një reagimi alergjik. 43-vjeçari, i cili punonte si sipërmarrës, vdiq një ditë pasi kishte pësuar operacionin delikat që zgjati 12 orë për të implantuar flokë të rinj.

Burri me sa duket nuk i kishte komunikuar familjes së tij për ndërhyrjen e shtrenjtë prej 6 mijë eurosh. Lajmi i vdekjes erdhi nga spitali.  Policia po heton rastin dhe doktori që mori pjesë në operacion, tha se pacienti ishte shumë këmbëngulës: ai kërkoi që 9 mijë rrënjë të vendoseshin në një seancë, tre herë më shumë se numri i rekomanduar.

Problemet e para ndodhën gjatë operacionit, tha mjeku. Pas operacionit u vu nën kontroll dhe u monitorua, por gjatë natës filloi të vuante nga dhimbja e qafës. Pacienti u rëndua dhe vdiq.  Sipas  mjekëve ishte vdekja aksidentale, për shkak të një shoku të fortë anafilaktik. Autoritetet, megjithatë, po hetojnë se çfarë mund të këtë çuar në vdekje.