Aktualitet

Aktualitet
Lexoni lajmet më të fundit nga aktualiteti shqiptar.

“Xhisiela”, deputeti Rraja dëshmon në Prokurori me paterica (Foto)

Deputeti i Partisë Socialiste, Rrahman Rraja ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Tiranës pëë çështjen “Xhisiela”, ku është akuzuar nga ish-oficeri Emiljano Nuhu se...

“Babalja”, Ardi Veliu dëshmon për 1 orë te Krimet e Rënda

Ka zgjatur përreth një orë marrja në pyetje e drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku u...

Babai i Stresit padit Taulant Ballën për shpifje

Sali Lusha ka paditur në gjykatë Taulant Ballën për shpifje. Babai i Arkimed Lushës, reperit të njohur ndryshe si Stresi, gjithashtu i kërkon dëmshpërblim moral...

Laborator droge, arrestohen 9 shqiptarë dhe italianë në Bergamo

Policia italiane ka zbuluar një rafineri droge në Osio Sotto ku arrestoi 9 italianë dhe shqiptarë. Operacioni antidrogë u ekzekutua në orët e para...

“Më lironi, kam gruan shtatzënë”, Apeli lë në burg ish-kreun e...

 “Arrest me burg”, është masa e sigurisë që Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë për ish-drejtorin e Hipotekës, Zamir Leka.  Edhe pse avokati...

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë prokurorin Adnan Xholi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha sot vendimin për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi, i cili iu nënshtrua procesit të vetingut. Trupi gjykues...

Tragjedia e Butrintit me 5 viktima, kapet një prej organizatorëve

Policia e Fierit kap dhe ndalon një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit. U ndalua shtetasi Albert Gega, 36 vjeç,  i dënuar me 10...

Babalja: Audio-përgjimi është i vërtetë. Ju tregoj “Taulantin”!

Pak ditë më parë, analizat e një laboratori britanik sugjeruan se audiopërgjimi i Albert Veliut me Agron Xhafajn është i montuar, duke bërë që...

Përgjimet e Fredi Alizotit, Babalja: I bëjnë presion, ai gënjehet me...

Në intervistën për emisionin “Open”, Ardi Veliu është pyetur edhe për Fredi Alizotin, të cilin e konsideron një “hallexhi”, të cilit i kishte treguar...

“Zëri është i Agron Xhafajt”, Babalja: I qëndroj të vërtetës deri...

Teksa politika në Shqipëri zien për çështjen “Babale” dhe vërtetësinë ose jo të audio-përgjimit, ku pretendohet se vëllai i ministrit të Brendshëm diskuton pazare...

JEMI EDHE KËTU

636,854FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!