Botë

Botë
Zhvillimet më rëndësishme nga bota.

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga...

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump u ka kërkuar vendeve evropiane të riatdhesojnë dhe ndjekin penalisht xhihadistët nga vendet e tyre të kapur në Siri....

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi

Laura Kövesi, drejtuesja që u hoq me nxitim nga Autoriteti Antikorrupsion i Rumanisë, DNA është për shumë politikanë një gjemb në këmbë. Pas largimit...

Sulm me armë në SHBA, pesë të vrarë nga të shtënat

Një person ka vrarë pesë kolegë të tij të punës dhe ka plagosur pesë zyrtarë policorë. Ngjarja ka ndodhur në Illinois të Shteteve të...

SHBA, policë dhe civilë të plagosur gjatë një sulmi me armë

Frikë në Aurora, në Illinois, SHBA, ku një njeri i armatosur ka qëlluar me armë zjarri brenda një kompanie që prodhon valvula. Në vendngjarje...

Muri me Meksikën, Trump shpall “emergjencë kombëtare”

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi të premten se do të shpallë gjendjen e emergjencës kombëtare, duke anashkaluar kështu Kongresin për të siguruar fondet për...

Ka shirit të zi në xhudo, por një grua rrëzon Putin...

Presidenti rus Vladimir Putin mori një lëndim në dorë, teksa të enjten shkoi në Soçi për të treguar aftësitë e tij të mprehta në...

SHBA, vrasësi-serial që vizaton viktimat: Janë 90 gra!

FBI ka shpërndarë disa identikitete të grave të vrara në periudhën 1970-2005, me shpresën se dikush mund t'u japë atyre një identitet. Veçori është...

Vjedhja e një sanduiçi i kushton shtrenjtë deputetit

Një anëtar i parlamentit të Sllovenisë ka dhënë dorëheqjen pasi u përpoq të vidhëte një sanduiç nga një dyqan në Lubjanë, duke pretenduar se...

Ish-oficerja e forcës ajrore amerikane akuzohet për spiunazh

Një ish-oficere e kundër-zbulimit e Forcave Ajrore amerikane është akuzuar si spiune e qeverisë iraniane dhe se ka ndihmuar Iranin të vërë nën shënjestër...

FBI ka tentuar të shkarkojë presidentin Trump

Administrata e Presidentit Donald Trump reagoi ndaj komenteve të një ish-drejtori në detyrë të FBI-së, i cili tha se dy vjet më parë, zyrtarët...
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!