Ekonomi

Ekonomi
Lajme nga ekonomia e vendit.

Sipërmarrjet italiane në Shqipëri, fokus i investimit: Energjia, Infrastruktura dhe Përpunimi...

Më shumë se 350 delegatë nga Italia, nga Institucione, Ente, Shoqata, Banka dhe rreth 200 sipërmarrje italiane do të takojnë mbi 200 sipërmarrje shqiptare...

Shqipëria, e para në botë për numrin e lartë të bar-kafeve...

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin për...

Uji, në “sitë” 1400 biznese, nga 1 marsi kontroll familjarëve

Dy javë nga nisja e aksionit për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të ujit të pijshëm, si pjesë e reformës kombëtare të ujit, në...

KESH fiton 8 mln euro; Gjysma e prodhimit nga HEC-i shitet...

Situata e mirë hidrike po përmirëson financat e Koorporatës Elektroenergjitike Shqiptare, e cila po eksporton në nivele të larta. Prodhimi ditor këtë periudhë është 28...

Blegtorët duan ndihmë, nuk dinë si të marrin subvencione

Qeveria premton t’i subvencionojë blegtorët me disa mënyra. Zëvendësministri i Bujqësisë Ilir Halilaj shpjegon skemën. “Sistemet ftohëse të qumështit, janë parashikuar 1 milion lekë për...

Pallatet e pashitura në Tiranë, Bashkia: Janë më pak. Specialistët: Ka...

Bashkia e Tiranës thotë se ndërtimet e reja në kryeqytet janë të nevojshme për të plotësuar nevojat për strehim. Sipas nënkryetarit Arbjan Mazniku, për shkak...

Protesta, banorët fajësojnë makineritë e TAP: Na shkatërruan rrugën!

Banorët e fshatit Fushë-Peshtan, të njësisë administrative Vërtop në Berat, kanë dalë në protestë këtë të premte. Ata kanë bllokuar rrugën si shenjë proteste ndaj...

OBSH: Rreth 350 mijë të rritur shqiptarë janë obezë

Sipas shifrave të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetit, 17.6% e shqiptarëve janë obezë, e përllogaritur në 348,416 të rritur. Ndonëse krahasuar me rajonin...

Dëbora, OSHEE: Disa fshatra në Korçë pa energji elektrike

Moti i keq i ditëve të fundit, me reshje të dendura dëbore dhe erë të fortë ka shkaktuar probleme të shumtë na rajonin juglindor...

Pa letra në dogana, biznesi ka shqetësime për çmimet e referencës

Të gjitha procedurat në dogana do të kryhen pa letra. Drejtoresha e përgjithshme e doganave Belinda Ikonomi njoftoi se brenda pak muajsh bizneset nuk...

JEMI EDHE KËTU

645,886FansaNa ndiqni
5,361NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT