Kuriozitete

Extra Kuriozitete

Afganistani ndalon WhatsApp-in dhe Telegramin

Afganistani ka urdhëruar ndalim të përkohshëm të shërbimeve WhatsApp dhe Telegram, duke cituar se ka “probleme teknike” dhe se duhet mbikëqyrje më e madhe....

Mbetet i mbyllur në frigoriferin e marketit dhe shikoni ç’bën

Ka qëndruar i mbyllur në repartin frigoriferik të një supermarketi, por në vend që të kërkojë ndihmë, ka vendosur të pijë çdo substancë alkoolike...

Kaq i vogël, por shikoni çfarë bën ky djalë! (Video)

Një video e një vajze të rritur dhe një djali të vogël është shpërndarë në rrjetet sociale dhe ka bërë të qeshin miliona njerëz. Një...

Ëndrra e 6-vjeçarit për të qenë polic, patrullon lagjen çdo ditë

Një gjashtë vjeçar nga Kansas Siti aspiron të bëhet oficer policie. Oliver Davis, i veshur me një uniformë policie, patrullon lagjen e tij. Ai...

Projekti përrallor për ringjalljen e Mosulit

Një arkitekt shpreson të rindërtojë Mosulin e shkatërruar nga lufta. Ai ka propozuar një sërë urash mahnitëse në 3D që do të mund ta...

Kamerat-kurth zbulojnë pasuritë natyrore të Alpeve të Shqipërisë

Ditën e sotme ekipi i PPNEA’së ka mbyllur me sukses kontrollin e kamerave kurth të vendosura në Alpet e Shqipërisë, në luginën Nikaj-Mërtur. Kjo...

Whatsapp në kaos, bllokohet shërbimi i aplikacionit

Mos u shqetësoni, telefoni juaj celular nuk është çmendur. Përdoruesit e WhatsApp në të gjithë botën kanë probleme me aplikacionin në shërbimin e bisedës. Porblemi...

Profili i Trumpit në Twitter ç’aktivizohet nga një punonjës!

Profili i presidentit amerikan, Donald Trump, në rrjetin Twitter (@realdonaldtrump), ishte ç'aktivizuar dje nga një punëtor i kompanisë, i cili ishte larguar nga firma. Profili...

Zvicër, 7-vjeçarja imbarkohet në avion pa prindërit dhe pa biletë

Një vajzë 7 vjeçe hipën e vetme në avion dhe pa bilete. Ngjarja ka ndodhur në kompaninë ajrore të Easyjet në Gjenevë të Zvicrës,...

E mbuluar me mijëra gunga kanceroze dhe krenare

Një 53-vjeçare e ka mbuluar trupin me mijëra gunga tumorale dhe thotë se është mësuar tashmë që ta dojë trupin e saj dhe se...

JEMI EDHE KËTU

649,793FansaNa ndiqni
4,936NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT