Kuriozitete

Extra Kuriozitete

Sekreti i jetëgjatësisë: kafeja (greke)

Nëse 90 vite jetë ju duken pak, atëherë provoni të mendoni se vetëm 0,1 për qind e europianëve e arrijnë këtë moshë. Megjithatë, ekziston...

Kripa ‘vret’ 2,3 mln vetë çdo vit në botë

Sipas një studimi të fundit amerikan kripa ‘vret’ 2,3 mln njerëz çdo vit në botë.Pasojat e tejkalimit të konsumimit të kripës janë infarkt, iktus...

Tasi i blerë për 3 USD del se është 1000-vjeçar dhe...

Një tas i rrallë kinez, që ishte blerë për vetëm 3 dollarë, është shitur në një ankand në Nju Jork për më shumë se...

Baleti Balshoi qe “një bordello gjigante”

Akuza Ish-balerina rrëfen se si u kërkohej të kalonin natën me oligarkët e vendit Teatri i famshëm i baletit Balshoi i Moskës u zhyt në një...

Adoleshenti vrasës provokon prindërit e viktimave të tij

Një adoleshent nga Ohajo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili një vit më parë qëlloi për vdekje tre nxënës në një shkollë...

Prostituta e vetme e Ishujve Shetland largohet për mungesë klientësh

Pavarësisht mungesës së konkurrencës, e vetmja prostitutë e Ishujve Shetland është detyruar të largohet nga vendi. Arsyeja? Mungesa e klientëve. Kur u zhvendos dy...

Profili i Ibrahimovic në bluza, kushtojnë 25 euro

Hunda e Ibrahimovic përfundon në t-shirt. Ideja është e portalit anglez footytees.com, i cili ka lëshuar koleksionin unik të bluzave me siguri duke marrë...

Jeta nën gërmadha, në mbretërinë e qyteteve fantazmë

Dikur ato kanë qenë qytete plot jetë dhe gjallëri, por për arsye të ndryshme, veçanërisht fatkeqësi natyrore, si shpërthime vullkanesh, tërmete, zjarre apo edhe...

Zbulohet Atlantasi i kohëve moderne, 25 vjet nën ujë

Ai qëndroi nën ujë për 25 vite me radhë, por uji dalëngadalë është tërhequr dhe qyteti ka nisur të rishfaqet në sipërfaqe, njësoj si...

Facebook, 66-vjeçarja gjen fëmijët e saj pas 27 vitesh

Një 66-vjeçare italiane, ka arritur të gjejë pas 27 vitesh fëmijët e dhënë në adoptim pa pëlqimin e saj. Francesca Bagni, ishte gjykuar nga...

JEMI EDHE KËTU

652,418FansaNa ndiqni
4,698NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT