Kuriozitete

Extra Kuriozitete

“Euro 2012”, një derr për parashikimin e ndeshjeve

Kompeticionin më të madh të futbollit për këtë vit, pikërisht Kampionatin Europian, që do të mbahet në Ukrainë dhe Poloni do ta parashikojë një...

NASA: 4700 asteroidë, rrezik potencial për Tokën

Rezultatet janë sjellë përmes misionit të quajtur “Wise”, i cili ka arritur t’i numërojë nga viti 2009-2011 Ata janë 4700 dhe përbëjnë një rrezik potencial...

73-vjeçarja japoneze ngjitet në majën më të lartë të Everestit duke...

Tamae Uatanabe kishte arritur ta ngjiste edhe më parë këtë mal në vitin 2002, në moshën 63-vjeçare Një grua 73-vjeçare japoneze është ngjitur në majë...

Të “varrosura” prej 86 milionë vitesh, arrijnë të mbijetojnë

Zbulohen forma bakteresh që kanë mbijetuar prej miliona vitesh në fundin e oqeanit Paqësor Jetojnë ende, ndonëse janë varrosur prej 86 milionë vitesh në fund...

Darkë mbretërish dhe mbretëreshash për Jubileun e Diamantit

Një menu britanike u përgatit për monarkët duke përdorur ushqime vendore Mbretër dhe mbretëresha nga e gjithë bota u takuan në kështjellën Uindsor për të...

SpaceX gati për misionin historik

Anija hapësinore private Dragon do të kapet nga krahu robotik i stacionit në pjesën e poshtme të platformës Nesër (e shtunë) kompania kaliforniane SpaceX pritet...

Mirësevini në shtëpinë më të shtrenjtë në planetin tokë

Fotot e para të asaj që konsiderohet si shtëpia më luksoze u publikuan në Vanity Fair Ndërtuar nga njeriu më i pasur i Indisë Mukesh...

Çfarë ndodh kur një avion goditet nga rrufeja?

Avionët në fluturim goditen nga rrufetë, të paktën 1 herë në vit (ose për çdo 1000 orë udhëtim). Siç ndodhi pak ditë më parë...

Njihuni me merimangën që buzëqesh

Njihuni me merimangën e vetme në botë që menjëherë sapo e sheh të bën për të qeshur, gjë që nuk ndodh zakonisht me merimangat...

Në SHBA, bebet e bardha tani janë minorancë

SABRINA TAVERNISE, NYT - Pas shumë vitesh spekulimi, vlerësimesh dhe parashikimesh, Byroja e Censusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e dha lajmin zyrtarisht: lindjet...

JEMI EDHE KËTU

658,927FansaNa ndiqni
3,878NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT