Reportazh

Extra Reportazh
Reportazhe, shkrime, etj.

MARINZA, një vit pas fontanës. Banorët, frikë nga rreziqet

REPORTAZH Reagim me frikën nga boshllëqet e nëntokës. Flasin banorët e zonës që rrezikoi dhe rrezikohet LAURETA ROSHI Marinëz... Një vit pas fontanës, aty ku mbi vrimat e...
Kostum tradicional orgjinal i zones se Shestanit ne Mal te Zi

Bujtës në Ulqin

REPORTAZH Mbresa udhëtimi nga dita e parë e 2016-s mes shqiptarëve të Malit të Zi. Rrëfimi i plakut të urtë, Zef, dhe si jetojnë shqiptarët...

UNË, KONTI DHE SHËN VASILJI I OSTROGUT TË MALIT TË ZI

MONIKA SHOSHORI STAFA Reportazh Shoferi mund edhe të përshëndeste në atë të nxehtë afrikan, por duket që me gjithë dengun e të huajve që vinin nga...

Kina – Përtej rrugës së re të mëndafshit 

Reportazh / Ekskluzive Një grup gazetarësh nga 16 vende të Europës Qendrore e Lindore, vizituan më 7-17 qershor 2015 Republikën Popullore të Kinës, duke përftuar...

Koleksioni 2015 i modës së shenjtë të klerikëve

Çdo dy vjet në Viçenca, tregtarët mblidhen për panairin më të madh fetar në botë. Prodhuesit e mallrave më të ndryshëm, të cilët përdoren...

Gurëzeza – Qyteti i panjohur ilir

Udhëtim në gjurmët e arkeologëve Ilirjan Gjika U nisëm drejt Gurëzezës në një ditë marsi me shi. Së bashku me Marin Memën dhe ekipin e tij...

Pashkët në Labovë të Kryqit

Reportazh Në përfundim edhe të këtij udhëtimi në Labovën e Kryqit në atmosferën e festës së Pashkëve, epilogu është pothuajse i njëjtë: Ndonëse pasuritë e trashëgimisë...

Reportazh: Ferrasi i përmbytur në sytë e fëmijëve

Kanë kaluar gati katër javë qëkurse lumi i Gjanicës vendosi të ngrejë krye e të zgjerojë shtratin, duke gllabëruar brenda vetes dhjetëra shtëpi. Tmerri...

FUNDI I “GOLGOTËS” SË KASHNJETORËVE

Reportazh  Rruga e Kreshtës  Ndue Dedaj Nëse doje ta “dënoje” dikë nga Lezha, në kohën e monizmit, nuk kishte nevojë ta tresje nëntë male larg, por mjaftonte...

Rënkimi i heshtur i liqenit më të madh në Ballkan

Liqeni i Shkodrës kërcënohet nga ndotja dhe cektëzimi BLEDAR HOTI Teksa kalon me makinë urën e re të Bunës, ura antike, që qëndron prej më shumë...
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!