Teknologji

Extra Teknologji

Teknologji, ‘selfie’ i iPhone X po tmerron përdoruesit

IPhone X i ri ka mbërritur në duart e njerëzve dhe bashkë me të, edhe rezolucioni tepër i lartë i kamerës së përparme, ose...

Whatsapp në kaos, bllokohet shërbimi i aplikacionit

Mos u shqetësoni, telefoni juaj celular nuk është çmendur. Përdoruesit e WhatsApp në të gjithë botën kanë probleme me aplikacionin në shërbimin e bisedës. Porblemi...

Jennifer Aniston sfidon kohën:  Me bikini deri 80 vjeç

Pasioni i Jennifer Aniston për diellin dhe detin është diçka që dihet. Aktorja amerikane, tashmë 47 vjeçe, ka folur për të revistën e përjavshme...

Holandë, shpiket ambulanca dron

Në Holandë është prezantuar ambulanca e parë fluturuese. Ajo është një pajisje e montuar tek një dron, i cili vjen nga qielli tek personat...

Problemet në faqen e Facebook shkaktojnë panik te përdoruesit

Rreth 1.28 miliard përdorues të Facebook kanë përjetuar një gjendje paniku kur faqja pati probleme për 15-60 minuta. Mesazhi “Na vjen keq, diçka nuk...

YouTube do bllokojë këngët e disa këngëtarëve të pakënaqur

YouTube sapo i ka nxjerrë “kartonin e kuq” disa këngëtarëve në debatet e krijuara për transmetimin e këngëve të tyre. Të gjithë artistët që...

Paralajmërimi: NSA mund të jetë duke ju përgjuar nëpërmjet mikrofonit të...

Edward Snowden i futi përdoruesit e iPhone në panik kur ai deklaroi se NSA mund të dëgjojë nga mikrofoni i iPhone edhe nëse pajisja...

Filxhanët “e zgjuar” tregojnë përmbajtjen dhe kaloritë

Pajisjet që lidhen me shëndetin janë të kudondodhura këto kohë, që nga byzylykët e zgjuar deri tek aplikacionet që gjurmojnë ushqimet që konsumoni. Por...

Projekti: Ushtria amerikane me dorezat ‘magjike’ të Mission Impossible 4

Ushtria amerikane po merret me projektimin e dorezave speciale që mund t’i lejojnë ushtarët të ngjisin mure vertikalisht. Të bazuara tek këmbët e zhapikut,...

Japonezët shpikin robotin që kupton emocionet njerëzore

Inxhinierët japonez kanë shpikur një robot që, sipas tyre, mund të kuptojë emocionet njerëzore. Roboti i quajtur Pepper, është punë e SoftBank Mobile Corp,...

JEMI EDHE KËTU

643,141FansaNa ndiqni
5,612NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!