Kreu » Kategoria » Kryesoret
UEFA vendos: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë, Serbisë i hiqen 3 pikë. FSHF: Do apelojmë. Duka: Skandal politik

UEFA vendos: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë, Serbisë i hiqen 3 pikë. FSHF: Do apelojmë. Duka: Skandal politik

Ndodhi ajo që përflitej prej ditësh nën zë dhe që i gjithë opinioni publik shqiptar i druhej. Shqipëria ka humbur ndeshjen 3-0 në tavolinë ndaj Serbisë, ndërkohë që kësaj të fundit i hiqen 3 pikë. Ky është vendimi i Komisionit Disiplinor dhe të Etikës në UEFA dhënë sot në mëngjes për ndeshjen e ndërprerë në […]

Rama: Minus i madh para racizmit. 20 mijë tifozë kuqezi në Shkodër ndaj Serbisë

Pas një reagimi të shkurtër në “FB” pas vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri, kryeministri Edi Rama ka pritur mesditën për të dalë në një konferencë shtypi për të dhënë qëndrimin e tij dhe të shtetit shqiptar mbi padrejtësinë e dhënies së fitores në tavolinë Serbisë. Duke iu përmbajtur anës emocionale në lidhje me një […]

Continue reading …
PS josh PD, miraton dy komisionet hetimore, Rama: Të hapur për opozitën

Edi Rama - Mbetemi plotësisht të hapur, në rast se opozita ka ndonjë ide dhe bashkë me idenë edhe argumentet e nevojshme për të mos cenuar lirinë dhe të drejtën kushtetuese për t’u zgjedhur Gramoz Ruçi - Kështu që alibia e opozitës për moszbatim të vendimeve të gjykatës dhe mosushtrim të së drejtës së opozitës për kontrollin […]

Continue reading …
Disbalancimi / Për duhanin e dredhur, akciza rritet 200%

Të varfrit paguajnë më shumë akcizë, për purot s’ka rritje Më të varfrit paguajnë më shumë akcizë për çdo paketë cigareje se ata që kanë mundësi të konsumojnë duhan të shtrenjtë. Formula e zgjedhur e rritjes së vlerës së akcizës për paketë i vë në një nivel si ata që konsumojnë cigare të lira si […]

Continue reading …
Bushati “Asgjë nuk do të ndodhë në Preshevë, kemi dënuar incidentet dhe dhunën në stadium”

Kryediplomati: Shqipëria e Madhe nuk është projekti ynë Fyle - Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fyle, ka vlerësuar takimin e organizuar mes gjashtë ministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjithashtu vlerësim dha dhe për Serbinë Bushati - Kjo vizitë nuk duhet t’ju shqetësojë, është një praktikë normale në të gjitha vendet europiane. Shqipëria është anëtare e NATO-s dhe […]

Continue reading …
Ndryshon akciza, importet jo më të larta se 5% gjatë miratimit të ligjit

Kuvendi / Miratohen nga mazhoranca ndryshimet në ligjin për akcizën. Hiqet rimbursimi për biodiezelin. Votohet huaja 100 mln euro për garantimin e depozitave Zamir Alushi Vetëm një votë kundër u regjistrua në Kuvend për projektligjin e akcizave, por mjafton për të treguar se jo të gjithëve u ka pëlqyer rritja e çmimit të cigareve. Ajo […]

Continue reading …
Përvetësoi gradën, në gjyq ish-atasheu shqiptar në NATO

Prokuroria: Ushtaraku Kristaq Gerveni u shfaq botërisht  Gerveni po hetohet edhe për marrëveshjen e detit me Greqinë, pasi ka filluar procedimi penal Aktakuza Dekreti - “Në vitin 2009, në bazë të dekretit të Presidentit, është graduar kundëradmiral dhe me dekretin e vitit 2011 u emërua me detyrë përfaqësues ushtarak në Misionin e Republikës së Shqipërisë pranë […]

Continue reading …
Të enjten, Kuvendi zgjedh kreun e ri të AMA-s

Peza: Përzgjedhja e kandidatëve do të bëhet edhe pa opozitën. PD abuzoi me të drejtën e saj Herion Mesi Të enjten e ardhshme, pavarësisht pjesëmarrjes ose jo të opozitës në procesin e kandidaturave, Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) do të ketë drejtuesin e tij të ri. Lajmi u bë i ditur nga nënkryetari i Komisionit […]

Continue reading …
Basha: Tërhiqemi nga bojkoti vetëm pas paktit me garanci ndërkombëtare

Basha - “Falë presionit ndërkombëtar dhe vendosmërisë sonë, u njoftua nxjerrja nga sirtarët dhe vënia në rendin e ditës e dy kërkesave të vjetra të opozitës për ngritjen e dy komisioneve hetimore” Brukseli - Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet prej dy ditësh në Bruksel për të marrë pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane, PPE. Aty […]

Continue reading …
Detyrimi nga heqja e fashës, kompensohen pensionistët dhe të gjitha familjet në nevojë

Energjia Rama: Operacioni do të nisë nga bizneset në autostradë që paguajnë me sahat familjar Zamir Alushi Diferenca mes çmimit të ri të energjisë elektrike dhe çmimit aktual që paguhet deri në fashën 300 kwh në muaj (që është 7.7 lekë pa TVSH-në), do të kompensohet për pensionistët dhe familjet në nevojë. Kjo u konfirmua […]

Continue reading …
Faqe 1 of 1152123Next ›Last »