Kreu » Kategoria » Kryesoret
Mirëditë, vritet me armë zjarri një 30-vjeçar, plagoset bashkëshortja e tij

Mirëditë, vritet me armë zjarri një 30-vjeçar, plagoset bashkëshortja e tij

Një persona ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë zjarri ndërsa një tjetër është plagosur ditën e sotme në Mirëditë. Sipas policisë, viktima është Roland Kaçorri, 30 vjeç, nga fshati Lufaj, ndërkohë që e plagosur rëndë ka mbetur bashkëshortja e tij. Policia e cila ka mbërritur shpejt në vendgjarje ka nisur menjëherë hetimet për […]

Rama-deputetëve: Nuk bëj ndryshime në qeveri për tekat e asnjërit në PS

Durrës Shuhen pakënaqësitë brenda grupit. Largime vetëm nëse ndonjë ministër përfshihet në skandale ARTEMISA HOXHA Kryeministri Edi Rama konteston zërat për ndryshime në qeveri, duke deklaruar se ato do të realizohen vetëm në rast se ministrat e tij përfshihen në ndonjë skandal. Ky ka qenë qëndrimi i prerë i Kryeministrit në mbledhjen rreth 8-orëshe të […]

Continue reading …
Raportet e Inventarizimit që nuk konstatuan vjedhjen u firmosën nga zv.guvernatorja

Gjykata rrëzon prokurorinë, 2 në burg, 4 në shtëpi dhe 1 i lirë  Avokati i Mehdi Markut: Raportet u kontrolluan nga zv.guvernatorja, dolën në rregull Dyshimet - Dy raportet e kontrollit, të zhvilluara në vitet 2012 dhe 2013 nuk kanë gjetur kutitë e hapura nga Bitraj, ndërsa akuza dyshon se përzgjedhja e kutive nuk është bazuar […]

Continue reading …
Mbreti Zog kur u largua nuk firmosi për 183 kg ar, në kohën e Hoxhës u zhdukën 552 kg ar

Thesari i Shtetit Raporti: Nuk ekzistojnë dokumente për floririn e nxjerrë nga miniera e Rubikut BLEDAR HOTI Raporti i Kuvendit i nxjerrë nëpërmjet komisionit të posaçëm parlamentar “Për verifikimin e Thesarit të Shtetit nga 1938-1990”, thekson se mbreti Zog nuk ka firmosur për arin e marrë me strajca. Mendohet se ai ka marrë 183 kg […]

Continue reading …
Rama: Basha, kryebashkiaku më kot. Kryedemokrati: Bllokove fondet, hakmarrje prej vagabondi

Akuzat mes liderëve ARTEMISA HOXHA Prishjet e ndërtimeve pa leje në qendër të Tiranës kanë rikthyer përplasjet e ashpra ndërmjet liderit të PD-së, Lulzim Basha, dhe Kryeministrit Edi Rama. Beteja e akuzave në rrjetet sociale mes kreut aktual të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, dhe ish-kryetarit më jetëgjatë të bashkisë, Edi Rama, nuk u ndalën […]

Continue reading …
Vazhdon transportimi i bukëve nëpër bagazhet e makinave

AKU: Ligji për Ushqimin e ndalon një situatë të tillë, por ende ka probleme Furgonë pa kushtet e përshtatshme për të transportuar bukën apo edhe bagazhet e makinave përdoren nga furrat e bukës për të furnizuar dyqanet Ligji i Ushqimit e ndalon transportin e bukës nëpër bagazhet e makinave apo edhe të furgonëve që nuk […]

Continue reading …
“Policia, strukturë partiake e kthyer në gjymtyrë propagande”

Partia Demokratike akuzoi nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri se “Edi Rama e ka kthyer Policinë e Shtetit në gjymtyrën e tij të propagandës për aksionet e zhurmshme mediatike. Dhe rezultatet në realitet, në terren, aty ku jetojnë çdo ditë qytetarët janë katastrofike; vrasjet janë shtuar, vjedhjet e grabitjet po ashtu. Aksidentet marrin çdo ditë jetë”. Sipas […]

Continue reading …
Tiranë, sherr me thika mes dy taksistëve, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotëm në kryeqytet pas një konflikti. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Tregut Elektrik ku një konflikt verbal mes dy taksistëve është shndërruar shumë shpejt në dhunë fizike ku janë përdorur edhe thika. Për pasojë, një person identiteti i të cilit ende nuk dihet ka mbetur i […]

Continue reading …
Supervjedhja, inventarizuesit dhe urdhri u firmosën nga guvernatori   

5 mijë lekëshi I dyshuari kryesor për vjedhjen e parave në Bankën e Shqipërisë, shtetasi A. Bitraj, ka deklaruar se nga arka stok dhe arka në veprim ka marrë vetëm nga këto prerje Prerjet e tjera Prokuroria e Tiranës ka në shqyrtim materialin për të gjitha prerjet e tjera. Pasi, pavarësisht deklarimeve të të dyshuarit […]

Continue reading …
Mbreti Zog shpenzoi 20 mijë napolona ari për dasmën dhe për 10-vjetorin e monarkisë

Raporti i Kuvendit për Thesarin e Shtetit, për mënyrën se si e përdorën arin Zogu dhe Hoxha BLEDAR HOTI Në Parlamentin e dalë nga zgjedhjet e 31 marsit 1991, është ngritur një komision i posaçëm për të verifikuar Thesarin e Shtetit nga viti 1938-1990. Komisioni i Verifikimit të Thesarit përbëhej nga nëntë anëtarë. Blerim Çela, […]

Continue reading …
Faqe 1 of 1093123Next ›Last »