100 Vjetori i Pavarësisë

Kulturë 100 Vjetori i Pavarësisë

Avramopulos anulon vizitën: Berisha na provokoi me Prevezën

Zhvillimet Ivanov - Presidenti i Maqedonisë, Gjorgji Ivanov, refuzoi ftesën e homologut të tij Bujar Nishani për të ardhur në Shqipëri me rastin e 100-vjetorit Marrëdhëniet - Marrëdhëniet...

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në Morin

AKZ shemb një mur simbolik dhe nis peticionin për bashkimin e dy vendeve Festa e Morinit u realizua gjatë paradites dhe menjëherë më pas, të...

Rama: Ju premtoj se do t’i japim fund rrënimit kombëtar

Lideri i opozitës Ëndrra e ndryshimit duhet të fillojë nga largimi i qeverisë që pengon “Nëse etërit themelues do të kishin mundësi ta shikonin sot Shqipërinë,...

Presidenti i Republikës do të festojë zyrtarisht 29 Nëntorin

Protokolli Mazhoranca e ka shënuar dje ditën e Çlirimit me homazhet në varrezat e dëshmorëve Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, do të jetë sot, më 29...

Bebja që lindi në 100-vjetorin e Pavarësisë është femër

Rosalinda çeli festimet në maternitetin e Tiranës, pas saj një nënë lindi trinjakë Lorina Mixha Rosalinda është bebja e parë që lindi në ditën e...

Rita Ora, performancë e shkëlqyer në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka kënduar dje në sheshin “Nënë Tereza”. 22-vjeçarja me famë botërore ka kënduar për publikun shqiptar...

Përurohet “Monumenti i Pavarësisë”, peshon 15 tonë

Rubens Shima: Është i kushtueshëm, duhet të ruhet Oliverta Lila Monumenti i Pavarësisë është përuruar dje në Tiranë. I vendosur në parkun “Rinia”, ky...

“Top Media” uron shqiptarët me Himnin e Flamurit

Kënga e fundvitit u zbulua më 28 Nëntor. Një mesazh urimi dhe bashkimi për të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen  Në ditën e 100-vjetorit të...

“Google” vendos logo flamurin e Shqipërisë

Ndikimi  Pak sekonda pasi ora kaloi 00:00 pas mesnatës dhe hyrjes së datës 28 Nëntor, faqja më e klikuar në internet, “Google”, ka vendosur në...

Festat në Vlorë dhe Tiranë boshatisin qytetet e tjera

Shumë qytetarë kanë zgjedhur të festojnë në dy qendrat kryesore Në disa qytete të vendit, edhe dje nuk kanë munguar aktivitetet kulturore dhe koncertet festive Festa...

JEMI EDHE KËTU

635,595FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!