Ndryshe

Ndryshe
Lajme të një karakteri ndryshe.

Nga Jennifer Lawrence te Kate Winslet, yjet “alergjikë” ndaj rrjeteve sociale 

Ata refuzojnë të hapin një llogari në “Instagram” ose “Twitter”: ja cilët janë të famshmit që preferojnë të mbrojnë privatësinë e tyre ose nuk...

Nëntë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm gjatë pushimeve

Dekalogu i ekspertëve për t'i pasur ata të shëndetshëm edhe gjatë udhëtimit dhe për të parandaluar rrezikun ndaj të nxehtit, traumave dhe akulloreve Klima e...

Pesë gabimet që shkatërrojnë flokët ndërsa flini

Kur shkojmë në shtrat, disa zakone të këqija mund të dëmtojnë flokët. Sinjalet e alarmit? Një kokë e shpupuritur kur zgjoheni dhe flokët e...

Helmimi nga ushqimet, si të mbroheni gjatë pushimeve

Ndërsa rriten temperaturat, po kështu rritet edhe përqindja e toksinave ushqimore, e cila shpesh lidhet me konsumimin e pjatave të ftohta dhe ruajtjen e...

Turqi, kush është pastori që shkaktoi luftë tregtaro-diplomatike

Shoqata protestante në Izmir të Turqisë është e vogël. Ajo ka vetëm disa dhjetra besimtarë, të cilët rregullisht takohen në një hapsirë të vogël...

Panine me omëletë, 7 gabimet që nuk duhet të bëhen gjatë...

“Paninet me omëletë të nënës sime janë të paarritshme. Në qoftë se ju hiqni nënën time, ajo mbetet një panine e thjeshtë”. Koncepti, me pak...

10 gabimet që duhet të shmangen në plazh

Të qëndroni shtrirë për orë të tëra, të shuani etjen me pije me sheqer, si dhe të blini ushqime nga shitësit e rrugëve. Edhe në...

Krijues dhe inteligjentë, kush janë “Vip”-at mëngjërashë! (Foto)

Nga Obama te Bill Gates dhe nga Bob Dylan te Valentino Rossi, ja VIP-at që përdorin dorën e majtë. Ata janë përndjekur për shekuj me...

Horoskopi, njihuni me qytetin ideal për çdo shenjë zodiakale

Yjet na sugjerojnë se cila është qendra më në sintoni me qenien tonë, qoftë vendbanim i përhershëm apo thjesht për pushime. Ka qytete që...

Pushimet, ja këshillat për ngarkimin e bagazheve dhe biçikletave

Është koha e nisjes me makinë për në destinacionet ku do të pushojmë, dhe po ashtu koha e problemeve të ngarkimit dhe përgatitjes së...

JEMI EDHE KËTU

637,918FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!