Ndryshe

Ndryshe
Lajme të një karakteri ndryshe.

Lamtumirë Fidel Castro, ja kush ishte babai i revolucionit kuban

Ish-“Lider Maximo” ka qenë një hero për të majtët, por nga ana tjetër një diktator i përgjakshëm për armiqtë Fidel Castro, heroi i së majtës...

Të gënjesh është një stres i vërtetë

Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi shëndetit. Duke qenë të sinqertë, favorizoni një mirëqenie...

10 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth vrasjes së Kennedy-t

Me sa plumba qëlloi Oswald? Çfarë fundi pati dritarja nga ku u qëllua Presidenti? E mbi të gjitha, a ka ende dokumente sekrete mbi...

Çfarë mund të hash me 30 dollarë në vende të ndryshme...

Çfarë mund të porositësh për të ngrënë në cepa të ndryshëm të botës nëse në xhep ke vetëm 30 dollarë? Në renditjen e mëposhtme...

Hitleri u vetëvra? “U arratis në Argjentinë dhe vdiq në Paraguaj”!

Sipas versionit zyrtar, diktatori nazist qëlloi veten me pistoletë, por së fundmi qarkullojnë zëra se Fyhreri shpëtoi dhe u largua drejt Amerikës Latine Është dokumentuar...

Ushqimet kundër dhimbjes së kokës

Dihet se shpeshherë dhimbjet e kokës ndikohen nga faktorë psikikë (si stresi) dhe çekuilibrimet organike (vështirësitë në tretje, lodhja dhe sindroma premenstruale) që përfshijnë...

Sekretet për të qenë në qendër të vëmendjes

Nuk keni pse të qëndroni në siklet gjatë festimeve të ndryshme, për shkak të paraqitjes suaj të jashtme. Është pikërisht trupi ynë ai që...

Alarm për Arktikun, temperaturat e ajrit 20 gradë mbi mesataren

Dy institute kërkimi, sinjalizojnë që ngrohja globale i ka bërë më të ngrohta ujërat e Veriut të planetit Temperatura e ajrit në Arktik, gjatë muajve...

Melania Trump, “Zonja e Parë” që stilistët nuk duan ta veshin...

Lajmi që bashkëshortja e miliarderit nuk do të jetojë në Shtëpinë e Bardhë, ka revoltuar njerëzit e modës në SHBA: “Nuk duam të kemi...

Zgjidhet misteri i ‘mjegullës së madhe’, që më 1952 vrau 12...

Në dhjetor të vitit 1952, ‘mjegulla e madhe’ zbriti në Londër, një shtresë e trashë papastërtie që vështirësonte shikimin dhe frymëmarrjen. Më shumë se 100...

JEMI EDHE KËTU

656,247FansaNa ndiqni
3,625NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT