Opinion

Opinion
Shkrime & komente nga opinionistët më të njohur në vend.

A DO TË TËRHIQET BASHA NGA GARA PËR KRYETAR PARTIE? 

Politika amerikane, a do ta denoncojë botërisht përballë opinionit publik shqiptar, gjëmën e madhe që Berisha dhe Basha i patën kurdisur shqiptarëve në muajin...

FOBIA E PAMOTIVUAR PËR KRIJIMIN E JUGOSLLAVISË SË RE!

Nga Armand PLAKA Nuk mbahem për ndonjë përkrahës e adhurues i Edi Ramës dhe edhe pse shpesh - falë profesioneve që kam ushtruar - jam...

PAKTI RAMA-BASHA, PASOJAT DHE PRITSHMËRITË

Afrim KRASNIQI Marrëveshja, marrëveshja! Mesnatën e 17 majit dhe gjatë 18 majit 2017 dy kryetarët e partive të mëdha, Rama e Basha, zhvilluan bisedime, pasojë...

KUR INJORANCA KALON KUFIRIN E NA BËN QESHARAKË

Nga Armand PLAKA Më ka ndodhur që në rrjetet sociale të shoh shpesh “fakenews”, sajesa, idiotizma, sharlatanizma e amatorizma të çdo lloj shkalle, deri në...
Fadil Lepaja

​PAKICAT, SI MEKANIZËM I NDRYSHIMEVE

Fadil Lepaja Një pacient i shqetësuar, i frikësuar dhe gjithë me panik po e pyeste mjekun e tij, i cili i TRISHTUAR po i qëndronte...
Arben Manaj

META “SHEJTANI”, “ENGJËLL” NISHANI!

ARBEN MANAJ Basti më i madh politik i Shqipërisë post-zgjedhore është; Ilir Meta president apo jo?! Edhe pse është zgjedhur formalisht, ai ende, megjithë xhonglimet e...

DISA PYETJE PËR GJENERALËT DHE VARRMIHËSIT E PD-SË

Vendim DEMAJ  Kaluan edhe katër vite të tjera dhe Partia Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit, e sheh veten përsëri në opozitë dhe jo fituese...

WATERLO-JA ELEKTORALE E OPOZITËS DHE FITORET E PIRROS!

Aq fitore është sa zëvëndës kryeministrja deklaroi se ministrat tani le të bëjnë çfarë të duan, po të duan të qendrojnë në punë, po...

SAMITI PËRFUNDOI-ÇFARË DO TË MBETET NË KUJTESË?

Samiti i G20-s dënoi qartë dhe njëzëri dhunën e pakuptimtë të demonstruesve në Hamburg. Ndërkohë në sallën e samitit mungonte uniteti i plotë në...

PSE BASHA DUHET TË TËRHIQET NGA GARA NË PD

Spartak NGJELA Edhe qeveria e re, edhe opozita e re sot janë nën një trysni të barabartë. Por politika shqiptare dhe... sidomos, Shqipëria është në...

JEMI EDHE KËTU

654,447FansaNa ndiqni
4,449NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT