Opinion

Opinion
Shkrime & komente nga opinionistët më të njohur në vend.
Fadil Lepaja

DEMARKACIONI DHE LIGJET E MARFIT

Fadil LEPAJA Nuk është shkruar gabim. Ose më saktë,  është gabim i qëllimshëm. Ky shkrim ka të bëjë sa me (mos)marrëveshjen e demarkacionit aq edhe...

S’TREMBET PESHKAQENI ME MUZIKË KLASIKE, AMBASADOR!

Nga Astrit PATOZI Të gjithë kishin marrë nga një grep në dorë sot për të kapur "peshkun e madh" të ambasadorit, megjithëse ai ishte imagjinar....

MJEGULLA E REFORMËS, FIKS PËR UJQËRIT E RILINDJES

Nga Ylli MANJANI Një dreq (zoti ska më punë) e di se nga e me ç'ligj duhet të nisë fillimi i ndërtimit të Institucioneve të...

“ULËRIMA” LU DHE HESHTJA SHQIPTARE…

“Krimi në Shqipëri nuk do të ketë të ardhme!”. Këto fjalë të ministrit të Brendshëm, në prani të ambasadorit amerikan, janë të vetmet të...

MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?

Mё sё voni mё 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajёsinё e tij nё sytё e opinionit ndёrkombёtar. Gazetarja 53 vjeҁare Daphne Caruana...

GREQIA, PRESION PRIMITIV ME BLLOKIMIN E KUFIRIT

Nga Arben LLALLA Përherë Greqia për t’iu bërë presion qeverive shqiptare prej 27 vitesh ka përdorur metoda primitive si operacioni “Fshesa” më 1993, ku brenda...

Ç’TREGON SOT KJO QË PO QUHET ÇËSHTJE E HIMARËS?

Nga Spartak NGJELA Si tregues kryesor për këtë do të jetë qëndrimi i qeverisë shqiptare. A do të qëndrojë qeveria aktuale shqiptare dhe t’i tregojë...

NUK ËSHTË ÇËSHTJE FATI, POR ÇËSHTJE FATURE

Nga Astrit PATOZI Tani nuk ka asnjë vlerë gjendja penale e Saimir Tahirit, çështja e të cilit shkaktoi aq shumë debat javët e fundit në...

PROVAT E PROVAVE…

Nga Ylli Manjani Kanabis në çdo cep të vendit. Trafik i jashtëzakonshëm i drogës. Sasi pa fund droge të sekuestruara nga Italia. Avionë që ngrihen...

PUIGDEMONT NË ARRATI!

Pozicionin solemn nga ai qesharak dihet që i ndan vetëm një hap. Dje duke tundur flamujt në barrikadat e Barcelonës, sot shitës patatesh të...

JEMI EDHE KËTU

649,508FansaNa ndiqni
4,955NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT