Opinion

Opinion
Shkrime & komente nga opinionistët më të njohur në vend.
Fadil Lepaja

REFORMA NË FACEBOOK

Fadil LEPAJA Mirë boll! Kësaj radhe gjithçka eci ma shpejt.Prapa dyerve të mbyllura, u krye pazari, dhe u nënshkrua marrëveshja për zgjerimin e koalicionit qeverisës....

A DO TA KRIJOJNË DOT BERISHA, RAMA DHE BASHA “PARTINË E...

Spartak Ngjela Ka që në muajin maj që, që të tre, me këtë po merren. Duan të bashkojnë në akt politik PS-në me PD-në. Por janë...

PËR GRATË QË ZIEJNË FASULE…

Nga Flutura AÇKA Ku jeni mi, gra, që i keni lënë këto vajza vetëm të luftojnë për ju. Prapë dajak do hani, prapë do t'ju...

SI TË VEPROHET ME PHENIANIN?

"Ai po lyp luftë". Kështu e interpreton ambasadorja e SHBA në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, testin e fundit me bombë të diktatorit korean,...

MOS I BINI MË QAFË KOT LULZIM BASHËS!

Astrit PATOZI Artan Fuga sot ka shprehur shqetësimin e tij për mungesën e opozitës në debatin për gjendjen e nderë që po kalon Akademia jonë...
Bledar Kurti

QEVERIA ËSHTË PROBLEMI

Nga Dr. Bledar KURTI Qeveria dhe qytetari “Qeveria nuk është zgjidhja për problemet tona. Qeveria është problemi,” ka thënë Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i ShBA. Kjo...

REQUIEM PËR FILDESIN

Nga Mira MEKSI I vrasin, por ato nuk mbrohen Fillimshekulli i ri shpërtheu një tërbim dhune të paparë ndonjëherë kundër gruas. Dhe kundër këtij tërbimi të...

NOUS SOMMES SCANDERBEG

Artan Lame Ndërsa bëra sot paradite një status për çështjen e raportit tashmë të përvitshëm Bajram - Skënderbe, me kalimin e orëve fillova të kuptoj...

ATLETET E KRYEMINISTRIT SHQIPTAR, NJË TURP I MADH

Spartak Ngjela Të gjithë të sëmurët psikikë që kanë qenë kryeministra shqiptarë; të trembur nga koncepti i drejtësisë shoqërore dhe nga zgjedhjet e lira si...

ZOTI KRYEMINISTËR, SHKENCËRISHT NE PO BËHEMI NJË KOMB I LESHTË!

Letër zot Edi Rama, kryeministër! Ndaleni katrahurën e 4 shtatorit në Akademinë e Shkencave! I nderuar zoti Kryeministër Edi Rama, Po Ju drejtohem me këtë letër publike...

JEMI EDHE KËTU

652,418FansaNa ndiqni
4,698NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT