Opinion

Opinion
Shkrime & komente nga opinionistët më të njohur në vend.
Spartak Ngjela

ÇFARË DUAN T’I BËJNË VJEDHËSIT SHQIPËRISË?

Sparta NGJELA E shikoni se çfarë po duan t'i bëjnë vjedhësit Shqipërisë? Dëshira dhe mundësia është raport i vështirë. Kurse mundësia lind nga realiteti. Vjedhësit nuk...

‘O SA MIRË’! ME FY SHQIPTARË!

Enver BYTYÇI Kur ish-kryeministri i Serbisë, Vladan Gjorgjeviç, shkroi dhe botoi në vitin 1913 veprën e tij “Shqipëria dhe Fuqitë e Mëdha”, ku i paraqet...

KUMTI I HAHN PËR TURPIN QË S’E MERITOJNË DEMOKRATËT!

Majlinda Bregu Komisioneri Europian për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Johanes Hahn u dërgoi sot, me shqetësim të madh, shqiptarëve një kumt, që për...

DILEMA E BASHËS, ODISE ME VOTË APO AKIL ME SHPATË

Negociatat tashmë ngjajnë të pamundura dhe i vetmi shans për t’i ringjallur ato, është një udhëtim mes Shilës dhe Karibdës së 13 majit. Protesta...

AMERIKANËT NUK E NJOHIN GJUHËN E ÇADRËS DHE TË SALIUT!

Hoyt Brian Yee, zëvendës ndihmës sekretar i shtetit amerikan vjen këtë të hënë në Tiranë. Ambasadori amerikan e takoi shkurt, dhe ia bëri dje të...
Fadil Lepaja

NJË PRILLI SI FESTË NACIONALE

Fadil LEPAJA Nëse nuk na lënë të hyjmë për dere, ne do të futemi për dritare. Nëse na nxjerrin për njërën dritare, ne do të...
Arben Manaj

ARROGANCA QË TRIMËROI OPOZITËN!

ARBEN MANAJ Arroganca dhe frika e lëshimit të karriges janë dy ingredientët më të mëdhenj të rrënimit të një deleguari të pushtetit, jo mëkatar. Kjo duket...

REPUBLIKA E DHUNES…

Pandeli Majko Sot e folura zyrtare e Partisë Demokratike kapërceu çdo limit. Deklaratat për “asgjësim” dhe “shfarosje” pavarësisht kontekstit kanë shpjegim lodhjen politike të Partisë...

LËRINI TË NA “DESTABILIZOJNË”!

Ylli POLOVINA Pasi kryeministri dhe njëkohësisht kryetari i “rozëve” të shtunën e 6 majit, me tërheqjen elektorale të kandidatit për kryetar bashkie të Kavajës, qe...

LIBERALIN APO NACIONALISTEN?

Në balotazhin e së dielës, 48 milionë francezë janë thirrur të votojnë për kandidatin liberal Emmanuel Macron apo nacionalisten, Marine le Pen. Macron kryeson,...

JEMI EDHE KËTU

656,342FansaNa ndiqni
4,287NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT