Politikë

Politikë
Lajmet & zhvillimet më të fundit nga politika shqiptare.

Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

Ditmir Bushati gjatë konferencës për 60 vjetorin e Shqipërisë në UNESCO kërkoi që Ballkani t’i rikthehet dialogut dhe të shmangen konfliktet. Rajoni rrezikohet nga...

Paloka: Turp! Qeveria e Ramës është në shërbim të krimit

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një deklarate akuzon kryeministrin Rama se qeveria e tij është vënë në shërbim të krimit dhe jo...

Salianji nxjerr përgjimet e reja të Alizotit: Shoku nga Librazhdi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar sot disa përgjime të reja, mes Fredi Alizotit dhe disa personave të tjerë, ku flitet sërish...

Princi i Monakos viziton Tiranën. Meta: Të nxisim bashkëpunimin

Princi i Monakos, Alberti i II është pritur në një ceremoni shtetërore nga Presidenti i republikës, Ilir Meta. Pas ceremonive të mirëseardhjes dhe ekzekutimit të...

Incidenti në PE, Rama publikon sms-në e eurodeputetit: E tmerrshme!

Kryeministri Edi Rama në një postim në Twitter, ka zbuluar mesazhin e një miku të tij në Parlamentin Europian, i cili ka komentuar situatën...

Regjistrimi i portaleve në QKB, Basha: AKEP, vegël e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një postim në Facebook, ka reaguar në lidhje me nismën e re të qeverisë që detyron të...

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!

Sherret dhe incidentet e politikës shqiptare, janë transferuar këtë herë në zemër të Europës, në Bruksel. Pas akuzave për lidhje me krimin dhe trafikantë të...

Akuzat e ish-oficerit Nuhu, Rama: Një shpifës! Sajesë fund e krye!

Gjatë fjalimit të tij para punonjësve të Policisë së Shtetit, kryeministri Rama ka folur edhe për çështjen “Xhisiela” dhe akuzat e ish-ofiderit Emiljano Nuhu. Rama...

57 udhëtime Balla-Bego, Salianji bën “nxehmjen” ironizuese para gjyqit

Përplasja Salianji-Balla nuk ndalet pavarësisht se kreu i Grupit të PS ndodhet në Bruksel për të marrë pjesë në mbledhjet e Komisionit të Përbashkët...

Macovei “dush të ftohtë” PD; Fleckenstein: Balla “djalë i keq”, duhen...

Nxehja e gjakrave mes PD dhe PS në mbledhjen e Komisionit të Përbashkët Ndërparlamentar Shqipëri-Bashkimi Europian, në Bruksel, për çështjen “Balla” ka sjellë reagime...

JEMI EDHE KËTU

636,854FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!