Shqipëria Voton 2017

Politikë Shqipëria Voton 2017
Informacioni i plote dhe profesional mbi zgjedhjet parlamentare te vitit 2017 ne Shqiperi.

Humbja në zgjedhje, Bojaxhiu dorëhiqet nga Sfida: Përgjegjësi e imja. Urime...

Gjergj Bojaxhi është dorëhequr nga posti i kryetarit të partisë që krijoi vetë, Sfida pas humbjes në zgjedhjet e 25 qershorit, ku ky subjekt...

Patozi: Fitorja e Kavajës, një oaz i vogël në shkretëtirën e...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar në Facebook pas fitores në bashkinë e Kavajës të kandidatit të Partisë Demokratike, Isa Sakja. Patozi...

Bregu akuzon Bashën: Dili për Zot dorëheqjes, PD nuk e meriton...

Pas deklaratës të Lulzim Basha, ka reaguar edhe ish-deputetja Majlinda Bregu. Me një gjuhë të rëndë ka rezultati dramatik i PD-së në zgjedhjet e...

Topalli shpërthen ndaj Bashës: Ta largojmë me protesta

Nëse Basha nuk jep dorëheqjen e parevokueshme, demokratët duhet të marrin në dorë fatet e Partisë Demokratike. Kështu është shprehur Jozefina Topalli, në një...

Nard Ndoka i del në krah Bashës: I duhet opozitës

Nard Ndoka që arriti të fitojë një mandat deputeti në qarkun e Shkodrës, komenton procesin zgjedhor dhe numërimin e votave, si një proces të...

Basha nuk dorëhiqet: Ngrij të gjitha funksionet në PD

Në një deklaratë për shtyp nga selia e PD, keu i saj Lulzim Basha është shprehur i vendosur për të mos e dhënë dorëheqjen,...

Mbyllet numërimi: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3,...

Ka përfunduar pas 48 orësh procesi i numërimit të votave në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në të gjithë Shqipërinë. Kryetari i KQZ, Klement Zguri...

PD në kaos, deputetët dhe Kryesia kërkojnë dorëheqjen e Bashës

Një grup anëtarësh të Partisë Demokratike, përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës, nga posti i kreut të PD-së. Sipas 19...

Mitingu i fitores, Rama: Falënderoj Bashën që vuri Shqipërinë mbi partinë

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë pas fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 qershorit. Në një miting festues në sheshin...

Erdogan uron Ramën: Përgëzime për fitoren spektakolare

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka uruar kryeministrin shqiptar, Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Përgëzime për fitoren spektakolare. Kjo fitore forcon marrëdheniet...

JEMI EDHE KËTU

635,595FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!