Zgjedhja e Presidentit

Politikë Zgjedhja e Presidentit
Zhvillimet me te fundit ne vend mbi procesin e zgjedhjes se presidentit shqiptar.
Topi dhe Nishani

Betimi i Presidentit

24 korrik  - Seanca e betimit të presidentit të ri pritet të zhvillohet më datën 24 korrik, kur mbaron edhe mandati i Topit Ora 18:00...

Klinton: Mbështesim pavarësinë e institucioneve

Sekretarja amerikane e Shtetit i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Zgjedhur, Bujar Nishani Presidenti i zgjedhur i Republikës, Bujar Nishani, ka marrë dje...

Festa për Nishanin, Islami së bashku me mazhorancën

Në darkën e shtruar merr pjesë Basha. Mungon Dule Mazhoranca është mbledhur dje për të festuar zgjedhjen e Bujar Nishanit si kreu i ri i...

Urimet e pakta për Nishanin? Shehu: Është herët

Hotkemper: Jam optimiste që ai do të përfaqësojë unitetin e popullit Fatjona Mejdini Edhe pse zgjedhja e Presidentit të ri të Republikës, Bujar Nishani, është cilësuar...

Skemat që Berisha përdori për zgjedhjen e Nishanit

Aleatëve u mori dy herë radhazi firmat, ndërsa të tijtë i kërcënoi me zgjedhje të parakohshme Bledar Hoti Beteja për zgjedhjen e presidentit të ri ka...

Kreu i socialistëve theksoi se me Ilir Metën ishte ende “ish...

Rama: Nano, një shërbëtor i Berishës   Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, sulmoi ashpër dje nismat e fundit të ndërmarra nga ish-kryeministri Fatos Nano,...

Marku: Pas Presidentit duhet rikonceptim i qeverisë

Mazhoranca  Zgjedhja e kreut të shtetit dhe ngelja e një vendi të rëndësishëm vakant në kabinetin “Berisha” dhe afrimi i zgjedhjeve të ardhshme të përgjithshme...

Gaiani: Zgjedhja e presidentit, në rrugë kushtetuese

Ambasadori italian, Massimo Gaiani, ka deklaruar se zgjedhja e presidentit të ri, Bujar Nishani, u krye në rrugë kushtetuese. "Për presidentin ka dy aspekte,...
Bashkimi Europian

BE jep vlerësimin e parë negativ: Një shans i humbur për...

Presidenti Zëdhënësi i Fules: Nuk shikojmë gjë pozitive në proces Fatjona Mejdini Një ditë pas zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit, zyrtarët e lartë të...

Ikja e Nishanit, Ilir Meta drejt Ministrisë së Brendshme

Skicohet panorama e ndryshimeve në kabinet. Gati shpërblimi i aleatëve Së shpejti pritet që edhe aleati tjetër i PD-së, PDIU-ja, të ketë një përfaqësim në...

JEMI EDHE KËTU

656,406FansaNa ndiqni
4,271NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT